dotace na zatepleni cihloveho domu v SVJ

Vložil IvoHlavsa, 29. Prosinec 2008 - 15:15 ::

Dobry den, Chteli bysme v dome provest zatepleni fasady a rad bych se informoval zda je mozne cerpat nejake dotace na zatepleni cihloveho domu. Konkretne se jedna o dum se 13 jednotkami v Brne Cernych Polich. Dum je asi 50 let stary a jednotlive byty jsou v osobnim vlastnictvi. O dotacich toho moc nevim ale snazim se zjistit zda je to vubec mozne, bud nejake vlasdni dotace nebo od mesta Brna nebo od MMR nebo z EU. Popripade by me zajimalo kde bych se mohl dozvedet vic informaci.

Dekuji

Ivo Hlavsa ivohlavsa@gma­il.com

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil stavdozvra, 3. Březen 2009 - 23:07

  V současné době je možné požádat o dotaci z Operačního programu MŽP (osa 3), ale je teba si uvědomit, že se jedná o žádost na projekt úspory energií a tomu musí odpovídat i podklady – energetický audit, projektová dokumentace,… Dotace je od 0,5 mil Kč výše a až „do výše 90 % z celkových způsobilých veřejných výdajů projektu“. Týká se to zateplení fasády, střechy, oken, vytápění,…

  Vložil JarekSVJ, 29. Prosinec 2008 - 18:36

  Hele Hlavso a co tak zaplatit si to ze svého????? Pokud máte dům V osobním vlastnictví nevidím jediný důvod aby soudruzi z EU dotovali soukromé vlastnictví.....

  Vložil jareček (bez ověření), 25. Leden 2009 - 12:49

  hele Jarek.Asi jsi debil,když ta možnost je,tak proč ji nevyužít.ty máš prdel asi ve statním............

  Vložil Barča (bez ověření), 31. Prosinec 2008 - 10:51

  Podívej, my jsme si také koupili za půl melounu byt 48 m2, v 5. patře bez výtahu, kde jsme nástavba, tedy bydlíme na půdě a tři zdi bytu tvoří venkovní stěna z dvouděrových cihel – kantka, takže v zimě máme námrazu na zdech a protopíme ročně 35 tis., takže nevidím důvod, když jsme zasplatili za m2 totéž co ostatní, třeba v přízemí, aby nám někdo na zateplení přispěl.

  Barča

  -
  Vložil IvoHlavsa, 13. Leden 2009 - 17:30

  Ze se s nim vubec bavis Barco :) Nasel jsem kazdopadne tohle http://www.tzb-info.cz/t.py… a tam je napsano: 3. Rodinné a bytové domy – dočkáme se podpory?

  10 mld korun – tolik se předpokládá „rozdat“ každému majiteli rodinného nebo bytového domu, který se rozhodne požádat na zateplení svého domu, nebo jeho vytápění šetrným zdrojem energie. Zvažuje se i podpora výstavby nízkoenergetických nebo pasivních domů. ..................

  Takze zatim asi nezbyva nez cekat.

  Ivo Hlavsa ivohlavsa@gma­il.com

  Vložil IvoHlavsa, 13. Leden 2009 - 17:31

  Vložil IvoHlavsa, 13. Leden 2009 - 17:31

  Vložil Vizi, 29. Prosinec 2008 - 16:10

  Jako výchozí bod bych zvolil stránky Ministerstva pro místní rozvoj, nicméně pro rok 2009 tam žádné dotace pro vlastníky domů nejsou nabízeny resp. já našel jenom program Podpora regenerace panelových sídlišť pro obce. Takže zbývá Státní fond rozvoje bydlení a jeho program Panel, možná někdo další doplní jinou formu pomoci.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".