dodatečné přidlení sklepů

Vložil Anonymous, 12. Listopad 2007 - 19:57 ::

Dobrý den,letos nám město prodalo byty do spoluvlast.po­dílů,my jsme si je následně ihned začli převádět do osobního vlastnictví.Problém je ten, že jsme dva samostatné vchody se společnou střechou a průchozími sklepy.část nájemníků z vedlejšího vchodu má sklepy na naší straně.Když jsme rozdělovali sklepy s právníkem,řekli nám sousedi že nemají čas.Tak že neoznačené sklepy dal právník do společných prostor.Teď se soused probudil a chce to dodatečně změnit.Prosím o radu co s tím?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Matějka Jaroslav, 12. Listopad 2007 - 21:00

  Vážení, je nutné znát „Prohlášení…“. Dále je nutné znát skutečnost, zda je sklep v souladu se ZoVB místností, tzn.: že má šest stěn a vstupní normální dveře. Takový sklep se započítává do velikosti spoluvlastnického podílu.

  Nebo se jedná o sklep se stěnami z dřevěných latí nebo drátěného pletiva, byť jednou stěnou, pak se nejedná dle ZoVB o místnost, a sklepy jsou společné části domu, kde je vymezený prostor ze společných částí domu k užívání výhradním vlastníkem některé jednotky. Takový sklep se nezapočítává do velikosti spoluvlastnického podílu.

  Matějka

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".