Do jake castky muze predseda sam rozhodovat o opravach v dome??

Vložil mdupac, 19. Září 2018 - 9:00 ::

Dobry den, mam dotaz jestli existuje nejaky zakon podle ktereho je dana castka kterou muze predseda druzstva sam podepsat nebo musi byt vzdy svolana schuze, udelany vyberove rizeni?Jde o castku cca 120.000Kc.Oprava zdi by stala cca 40.000Kc a nova 120.000Kc a predseda druzstva chce nechat udelat novou, ale bez vyberoveho rizeni a bez odsouhlaseni druzstevniky.Podle me je takove jednani v rozporu se zakonem, ale mozna se pletu. Dekuji za odpovedi a rady jak proti takovemu jednani predsedy postupovat

  • pište s diakritikou

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Jarda_ (bez ověření), 19. Září 2018 - 15:57
Vložil qq (bez ověření), 19. Září 2018 - 16:43

Jardo, v problematice se zjevně nevyznáte, tak laskavě přestaňte spamovat. Odkazujete na předpisy o SVJ a tazatel je z družstva.

Vložil anon. (bez ověření), 19. Září 2018 - 9:37

Hledejte ve stanovách družstva a v jeho pravidlech hospodaření.

Vložil mdupac, 19. Září 2018 - 10:58

tam jsme nic bohuzel nenasel to bylo prvni co me napadlo.....

Vložil cdx (bez ověření), 19. Září 2018 - 11:20

Pokud nemáte nic ve stanovách, ani schválená žádná pravidla třeba na schůzi, tak předseda může rozhodovat a konat cokoliv. Družstvo není státní organizace a nemusí dělat výběrové řízení.Předseda nic neporušil. Pokud nemáte ve stanovách, že opravy schvaluji, odsouhlasují družstevníci, tak předseda má volnou ruku a může rozhodovat, podepisovat, nic neporušil. U družstva platí pouze to, co je ve stanovách. Co jste si odhlasovali, to máte.

Vložil VN (bez ověření), 19. Září 2018 - 11:19

poté si může v podstatě statutární orgán dělat, co jej napadne co není to v rozporu se zákonem. A není žádný zákon , který by určoval nějaké finanční limity. U SVJ je to trochu jinak. Tam platí hranice pro jednorázovou akci 1000 Kč/byt…pokud stanovy neříkají něco jiného.

Takže vám doporučuji nějaká pravidla vytvořit, rozšířit o ně stanovy a tyto nechat schválit členskou schůzí…

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".