dluhy dědictví

Vložil cibez, 10. Říjen 2012 - 6:26 ::

Situace je taková, před 3 roky zemřel jeden z vlastníků. Dědictví se táhlo 3 roky! Teď jsme jako společenství obdrželi usnesení o dědictví, které nabylo právní moci. Zůstavitel měl již před smrtí dluhy na nájmu. Předmět dědictví tj. Byt byl rozdělěn podílově mezi dvě osoby. Naše pohledávka v usnesení je do doby kdy zůstavitel zemřel. Dotazy zní:

1 – Jak dále naložit s pohledávkou která je v usnesení o dědictví? Máme je v dopise tj.pozůstalé oslovit a vyzvat k zaplacení či soudně, exekuce v případě průtahů dlaších?

2– Po celou dobu vyřízování dědictví nikdo neplatil nájem. Za 3 roky to už dělá pěknou sumu. Zas máme s částkou oslovit pozůstalé a pak to vymáhat soudně?

Děkuji

na základě příspěvku doplňuji že v průběhu řízení dědíckého se jedná o dluh za fond oprav a služby, který neplatili vůbec, ostatní bylo nula, neb jim odpojili kvuli neplaceni elektriku i plyn, vodu samo nic kdyz tam nikdo neni

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Modravská (bez ověření), 10. Říjen 2012 - 10:01

    No, takže máte zajisté vzájemné zápočty, když jste mu předepisovali i služby, tak vždy když bylo vyúčtování služeb (ktere se dela z predpisu nikoliv ze zaplaceného predpisu) musel mit preplatek. Ktery se pak odecetl od celkoveho dluhu i za fo.

    Pokud mate kontakt na pozustale, zkuste se s nimi nejprve domluvit, je to pak jejich starost jestli nechaji znovu otevrit ded. rizeni (je to trochu nakladnejsi). Pokud se nic nestane poslete upominku… kdyz nezaplati ani po 3 upomince – vyhruzce exekuci, predejte to pravnikovi, muzete vyhrozit uz v druhe upomince, to je na vas.

    Vložil cibez, 10. Říjen 2012 - 10:13

    na základě příspěvku doplňuji že v průběhu řízení dědíckého se jedná o dluh za fond oprav a služby, který neplatili vůbec, ostatní bylo nula, neb jim odpojili kvuli neplaceni elektriku i plyn, vodu samo nic kdyz tam nikdo neni

    Vložil Modravská (bez ověření), 10. Říjen 2012 - 7:50

    Jak může mít vlastník bytu dluh na nájemném, když vlastníkovi se nesmí nájem předepisovat?

    2. My to ve firmě dělali tak, že už v době kdy začalo dědické řízení jsme byli v kontaktu s pozůstalými. FO se zajisté platil dál, ale veškeré služby se vynulovaly, jelikož v bytě už bylo 0 osob, pokud by tam někdo pustil vodu, zajisté má vodoměr k případnému vyúčtování. Takže předpis byl pouze na FO a správu.

    Jestli byl už dluh před smrtí, měl se tento dluh vyjádřit už tehdá v pohledávkách, s větou, že se dluh bude navyšovat než se rozhodne o právoplatném dědici.

    Teď, když teda v ruce máte dědické rozhodnutí, pošlete vyčíslenou upomínku na dluh… klasický postup, upomínky 1,2, a 3 už je s výhrůžkou exekuce. Dejte pozor, zda-li jste tam předepisovali služby, že je možné že naskočí ještě nedoplatek/pře­platek při vyúčtování služeb za r. 2012. Pošlete upomínky na oba dědice s větou, že byl obeznámen i ten druhý, aby to zas nezaplatili oba dva…

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".