Dluh na bytovem druzstvu

Vložil Kristyna (bez ověření), 17. Květen 2019 - 2:22 ::

V cervnu 2018 jme koupili byt v OV. Majitele pred nami od kterych jsme byt kupovali ho vlastnili pres 3 roky a oni to kupovali od lidi co udelali dluh nyni cca 300 000 kc na bytovem druzstvu za co nevime. Nyni na schuzi vlastniku bytu nam bylo oznameno ze to budou vymahat po nas. Po predchozich nic nechteli kdyz jsme se o tom s nimi bavili. Maji pravo to po nas vymahat? Jsme povini uhradit dluh po nekom kdo pred vice jak 4 lety neplatil a az ted to hodlaji z bytoveho druzstva resit? Dekuji za odpovedi

  • dluhy předchozího vlastníka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Kuba. (bez ověření), 17. Květen 2019 - 10:09

Měla jste si při koupi bytu vyžádat od prodejce potvrzení o bezdlužnosti, které je SVJ povinno ze zákona vystavit prodejci. Pokud jste tak neučinila, je to vaše chyba, protože ze zákona na nabyvatele dluhy přecházejí (i když existují spory o tom, zda se dá zpochybnit ne zcela jasné zákonné ustanovení o přechodu dluhů).

Pokud byste měla v ruce potvrzení od SVJ, že dluhy nejsou, nemohlo by po vás SVJ dluhy vymáhat.

Vložil Máňa (bez ověření), 17. Květen 2019 - 9:49

Máňa ale řikala že to není směroplatný!

Vložil Anonymoushjj (bez ověření), 17. Květen 2019 - 4:04

Ostrava zvláštní kraj

Vložil Krystalka (bez ověření), 17. Květen 2019 - 2:50

Dnes je skoro pravidlem, že pred podpisem smlouvy pri prodeji se zada o vyjadreni SVJ ci Družstva zda jsou a v jake výší případné pohledávky či ne ( kdo vám to dělal ? )

Když jim řeknete, že by bylo dobré aby se o tom poradily s pravnikem, kdo je vlastně dlužníkem a že se domníváte, že je tato pohledávka určitě již promlčena.

Nějak se mi tam plete SVJ a Družstvo .. každé má jiná specifika, ale i tak se domnívám, že by jste měli případnou žalobu vyhrát.

Čekejte až družstvo či SVJ udělá nějakou akci, jak to zdůvodní a až budete mít nějaké papíry jděte k nějakému právníkovi a předpokládám že Vám toto potvrdí.

Na druhou stranu, třeba můžete dostat nějakou jinou nabídku, kdy se Vám bude zdát výhodnější uvedenou pohledávku či její část převzít a uhradit ve splátkovém kalendáři. Neznám detaily ale i toto se může stát.

Vložil Petr, 17. Květen 2019 - 20:35

Pokud chcete poradit, seznamte nás s textem smlouvy, kde se o příp. dluzích „na bytě“ nebo jiných dluzích. Nevím, zda při koupi podílu v BD mohou soudy vymáhat na novém družstevníkovi jakékoli dluhy. Údajně vymáhala správa sociálního pojištění a zdravotní pojišťovna dluhy původného vlastníka nemovitosti po novém vlastníku (je to asi jiný případ než „nový družstevník“) .

Obraťte se na portalobydleni.cz. Tam radí JUDr. či Bc.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".