dlouhodoby rozpocet pro kalkulaci prispevku do FO

Vložil Dablak, 21. Listopad 2007 - 17:23 ::

Dobry den, zalozili jsme nyni nove SVJ a ceka nas debata o prispevku do FO. Existuje prosim nejaka kucharka na zpracovani dlouhodobeho rozpoctu (sprava, opravy, obnova, zlepsovani, atd)? Obavam se, ze kdyz se do toho pustim vlastnimi silami, tak na 1/4 veci zapomenu, a druhou 1/4 odhadnu financne radove nekde jinde, nez to bude ve skutecnosti. V nekterych prispevcich jsem zahledl ze se tomu venuji i nektere komercni firmy. Jsou to zpravcovske firmy, stavebni, pravnicke nebo jake? Mate nejake kontakty na tyto firmy? Diky, Dablak

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 21. Listopad 2007 - 18:24

  Návrh jednoduchého rozpočtu nákladů a výdajů na běžnou správu domu i na finančně náročné akce je uveden v časopise Účetnictví č. 11/2007 v článku „SVJ a tzv. fond oprav“.

  Částky rozpočtu na běžnou správu domu se každoročně opakují. Stačí se trefit jednou a v příštích letech už jenom dolaďovat (např. poplatky bance, poplatky SIPO apod.). Některé náklady se opakují beze změn, např. pojištění domu, některé podléhají schválení, např. odměny statutárnímu orgánu. To všechno v článku je.

  Z větších akcí se do rozpočtu uvádějí pouze ty, které byly schváleny (zateplení, opravy rozvodů apod.).

  Rozpočet je podkladem pro stanovení příspěvků na správu domu (do tzv. „fondu oprav“).

  V návrhu nového ZoVB jsou požadavky na sestavení rozpočtu o něco větší, zahrnuji i předpokládané výdaje na služby.

  N. Klainová

  Vložil Jarda2765, 6. Květen 2008 - 22:44

  Jaroslav Dobrý den paní Klainová,

  jsem předseda výboru SVJ, které má 124 jednotek (byty + garáže). Odebíráme měsíčník SVJ aktuálně (Dashofer), ale jak to bývá pravidlem, to co zrovna hledám, je jinde. Konkrétně se jedná o Vaše články:

  • časopis Účetnictví č. 11/2007: „SVJ a tzv. fond oprav“.
  • časopis Účetnictví č. 7/2005: Návrh na dohodu o finančním vyrovnání mezi odstupujícím a novým vlastníkem při prodeji bytu.

  Bylo by možné nějakou formou získat od Vás tyto články? Možnost zakoupení jednotlivého čísla časopisu jsem nenašel a ani nevím, kde bych to v Brně hledal.

  Děkuji Vám za odpověď. Pro případ, že by byla výhodnější přímá komunikace, uvádím na sebe email: otiskova@alltro­nic.net.

  S pozdravem Skála.

  Vložil Dablak, 22. Listopad 2007 - 11:14

  Diky, vyzkousim. Casopis maji na prodejne na Zizkove. Dablak

  Vložil FilipN, 21. Listopad 2007 - 19:47

  Kde se dá objednat zmíněné číslo časopisu Účetnictví? Děkuji.

  Vložil Anonymous, 21. Listopad 2007 - 21:55

  Zkuste bilance@bilan­ce.cz. Pokud časopis touto cestou nezískáte, napište mi mailovou adresu. Zkusím to vyřešit jinak.

  N. Klainová

  Vložil Jana, 22. Listopad 2007 - 19:21

  Dnes jsem prochazela prodejny s literaturou a nikdo nevi o časopise Účetnictví č.11/2007.Prosím popište blíže onen časopis a hlavne kde ho koupit.Na výše uvedeny e-mail jsem poslal jenom dotaz,nevim komu to posilam tak jsem zvedav.dik Jana P.S.: uz jsemnasel jejich stranku takze…pardon za dotaz

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".