Divnej týpek v domě - prevence? anonym?

Vložil Anonymous, 20. Leden 2024 - 12:35 ::

Do našeho domu se nastěhoval divnej týpek (vyjadřuje se nesrozumitelně, vyhrožuje, poškozuje majetek ad.). Je možné něco podniknout preventivně? Pomohly by informace z předchozího působiště nebo ze zaměstnání. Je možné je nějak použít a případně se někým dalším spojit? Zabývá se někdo anonymním podáním?

(„Pomáhat a chránit“ doporučili čekat, až se stane něco závažnějšího. Doporučili nic nehlásit, neboť by mohli stíhat oznamovatele…)

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Lach (bez ověření), 3. Březen 2024 - 17:44

  Do našeho taky, dokonce dva. Třetí za nimi odněkud dochází a pak spolu několik hodin denně tráví pořváváním a pokuřováním pod okny i před vchodovými dveřmi.

  Výboru je to jedno, protože dva z trojice tu ani nebydlí ( mají tu jen formální vlastnictví bytů, které nepotřebují, takže je pronajímají ) a třetí z výboru má své máslo na hlavě z podobného chování, takže k tomu mlčí.

  Nefunkční výbor je neodvolatelný, protože má podporu většiny vlastníků, kterým je buď všechno jedno, protože tu nebydlí ( část bytů je v pronájmu ) nebo mají sami trochu asociální rysy, takže jim vajgly, bordel a rezignace na stanovy vyhovují.

  Pomahačům je to samozřejmě fuk.

  Relativních slušňáků je tu zhruba 25%, což je pro „demokratické“ procesy zoufale málo.

  Řešením je buď občanská žaloba na vlastní náklady s nejistým výsledkem nebo odstěhování nebo mučednictví.

  Vložil ppp (bez ověření), 22. Leden 2024 - 16:27

  pokud poškodil majetek a máte důkazy/svědky, uplatněte náhradu škody výzvou, poté žalobou.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".