Datové schránky v praxi

Vložil Anonymous, 16. Únor 2023 - 17:07 ::

Zastánce datových schránek bych chtěla seznámit s praxí datových schránek (leden-únor 2023).

Orgány veřejné moci do datové schránky zasílají jenom někdy, přičemž se nedá předvídat, kdy tomu tak bude a kdy ne. Dokonce i v případech, kdy se na OVM obracím ze své datové schránky, přijde odpověď papírovou poštou (jmenovitě od katastrálního úřadu a od České správy sociálního zabezpečení). Rovněž advokáti zasílají i nadále papírovou poštou (třeba předžalobní výzvy), jednak nejsou podle zákona zařazeni mezi OVM (na rozdíl od jiných právnických profesí) a jednak si je najímají i OVM, které by samy povinnost doručovat do datové schránky měly, ale pokud jsou zastoupeni advokátem, advokát takovou povinnost už nemá.

Jinak formulováno, stát mi vnutil datovou schránku, ale sám ji nepoužívá.

A to se vyplatí.

  • datová schránka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Živnostník (bez ověření), 17. Únor 2023 - 8:26

Tisíce lidí v Česku ruší své živnosti. Můžou za to datové schránky.

https://www.idnes. cz/zpravy/doma­ci/datove-schranky-digitalizace-pirati-zivnostnici.A230216_183­122_domaci_dyn

Vložil Pavel, 17. Únor 2023 - 9:46

Živnostníku,

to je jen první vlna. Většinou se jedná o pozastavené živnosti lidí, kteří již nebyli aktivní. V tom tak velký problém nevidím. Státní ideologie digitalizace má přece přednost před obtěžováním lidí. Přitom šlo pozastavené živnosti vyloučit z násilného zřizování datových schránek, ale digitalizaci vrchnost nerozumí.

Horší bude další vlna, až nenasytný stát prosadí zvýšení sociální a zdravotní daně. To se bude týkat aktivních živnostníků, kteří často půjdou buď na pracák nebo budou podnikat na černo.

Bohužel ve vládě není žádný ekonom, který by chápal, že živnostníci na rozdíl od zaměstnanců nemají placenou dovolenou, placené svátky, musí si shánět práci atd. Zkrátka nemají ty „životní jistoty“, které mají hlavně státní zaměstnanci. Elektrikář se Signalistou jen vidí prázdnou státní kasu ze které plnými hrstmi rozdávají těm, co se o plnění státní kasy nezasloužili.

Vypadá to, že vrchnost chce mít ještě větší počet lidí na sociálních dávkách, aby jim pobírači dávek byli vděční a zase je zvolili.

Hezký den!

Pavel

Vložil Ivoš (bez ověření), 19. Únor 2023 - 12:06

Jak to u nás funguje vysvětluje článek " Nízké důchody si vybrali sami živnostníci, ale doplácí je všichni"

https://www.seznamzpravy.cz/…ichni-225921

Vložil Vidím. (bez ověření), 17. Únor 2023 - 14:30

Pavle,

můžete vysvětlit, proč nikde ve vyspělých státech nejsou živnostníci oproti zaměstnancům v platbách na sociální pojištění tak výrazně zvýhodněni jako u nás?

Vložil Nechápavý (bez ověření), 17. Únor 2023 - 10:30

„až nenasytný stát prosadí zvýšení sociální a zdravotní daně.“ (Vložil Pavel, 17. Únor 2023 – 9:46)

Zdravotní i sociální daň je stanovena procentem, takže se zvyšuje společně se základem. Chápu to správně?

Vložil Pavel, 17. Únor 2023 - 11:12

Nechápavý,

máte pravdu v tom, že zdravotní a sociální daň se vypočítá z vyměřovacího základu stanoveným procentem.

Vyměřovací základ se vypočítá jako daňový základ krát koeficient 0,5.

A o tento koeficient nyní jde. Má se zvýšit, tím se zvýší vyměřovací základ a následně celkový odvod.

V současné době probíhá řízený únik z neveřejných státních materiálů a testuje se, co to s občany udělá.

Je to stejné jako informace o zvýšení DPH, daně z nemovitých věcí, snížení valorizace důchodů, silné omezení stavebního spoření atd. Marketingové týmy vrchnosti situaci vyhodnocují a výsledek se zapracuje do jednoho balíčku, který koalice 108 schválí.

Hezký den!

Pavel

Vložil Andrej (bez ověření), 17. Únor 2023 - 14:54

A co kdyby zaměstnanci začali ve velkém přecházet ze zaměstnaneckého poměru na švarcsystém, jak už to mnozí dnes praktikují.

Byl bych hrozně zvědavý, z čeho by pak byl financovaný veřejný sektor, když by došlo k masivnímu poklesu výběru daní od sníženého počtu zaměstnanců.

Vložil Anonym, (bez ověření), 17. Únor 2023 - 15:34

Z daní těch, kteří jsou zaměstnanci a ostatních daní lidí, kterým se říká „obyčejní“ lidé. Těm se zvýší všechny daně tak aby se všechna ta byrokracie ufinancovala. To vás nenapadlo? Na to se přece chystá současná vláda. Seberou se lidem peníze a zvýší se daně. Přečtěte si Ostrov tučňáků, tam je popsané, jak je to s daněmi ve vyspělé lidské demokracii.

Vložil Veřejný sektor (bez ověření), 17. Únor 2023 - 15:20

Veřejný sektor by měl být především daleko menší, to by se dal ufinancovat i při poklesu zaměstnanců. Po nástupu pětidemolice se ale začaly navyšovat počty ministerstev, politických náměstků, úředníků obecně a začaly se zvyšovat jejich nezasloužené platy. V touze se vyrovnat madam Merkel se ve statisících přijímají osoby o kterých není nic známo a štědře se z našich daní financují.

Vložil asi tak (bez ověření), 16. Únor 2023 - 19:28

To se vyplatí hlavně neschopné České poště, ta z toho má prospěch. A všichni budou poslouchat.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".