Datová schránka působí všeobecné veselí

Vložil Anonymous, 26. Leden 2023 - 12:44 ::

Veselí nastane, pokud jako fyzická osoba máte datových schránek více (přesněji, jste nucena mít) a komunikujete s orgánem veřejné moci ve více rolích a podle role volíte příslušnou datovou schránku. Po Vás stát požaduje, abyste používala správnou datovou schránku. OVM ovšem není schopen si více datových schránek k Vaší osobě přiřadit, a tak posílá celkem chaoticky do některé z nich, a navíc mění již jemu známou datovou schránku vedenou u Vaší osoby, do které s Vámi komunikoval v příslušné roli, jakmile na na týž OVM obrátíte z jiné datové schránky v jiné své roli.

Aby toho nebylo málo, občas Vám OVM napíše i papírovou poštou, a navíc rovněž na adresu podle jeho výběru, neboť v různých rejstřících stát u Vás vede různé adresy (nepíšu o doručovací adrese).

Ani v jednom případě není na koho se obrátit, všechny zúčastněné orgány Vám sdělí, že nepochybyly.

Vše se děje patrně v zájmu všeobecného obveselení.

  • datová schránka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Jan II (bez ověření), 27. Leden 2023 - 14:08

nějaké rozhodnutí do schránky, která s tím nesouvisí a Vy si to nepořečtete a pak se budete případně divit důsledkům a ničeho se nedovoláte.

Vložil Občanka ČR (bez ověření), 26. Leden 2023 - 15:25

Zrovna mi přišla datová zpráva do mé DS podnikající FO, přestože podání bylo zasláno z mé DS nepodnikající FO a věc nemá s podnikáním vůbec nic společného.

Pokud neodpovím nebo jinak nezareaguji, není doručeno. Rozumím tomu správně?

Tohle soudruzi z DDR poněkud nezvládli.

Vložil Ovčan (bez ověření), 27. Leden 2023 - 2:20

Fyzická osoba jako fyzická osoba, asi záleží o co přesně šlo…

Může mi ale vysvětlit někdo povolaný, proč má mít FO dvě schránky jako FO i jako “podnikající FO”?

Anebo jaké jsou mezi těmi schránkami faktické rozdíly? Mimo toho, že schr. FO lze vymazat ze seznamu a vypnout příjem poštovních? Myslím jiné rozdíly.

Uvažuji, že datovku FO (tzn. tu nepovinnou) zruším (pozastavím), když mi stejně povinně založí PFO (na pouastavenounživ­nost), nač mít dvě… Ze schránky PFO přece mohu činit všechny úkony proti OVM i jako osoba nepodnikající, tedy jako ze schránky FO, nebo snad ne?

Vložil Ovčanka (bez ověření), 27. Leden 2023 - 13:09

„Fyzická osoba jako fyzická osoba“ (Vložil Ovčan (bez ověření), 27. Leden 2023 – 2:20)

Moudrý stát se domnívá něco jiného.

Vložil datová schránka (bez ověření), 27. Leden 2023 - 7:25

Kdo je proti datovým schránkám, je válečný štváč!!

Vložil mx (bez ověření), 27. Leden 2023 - 8:16

Hezky napsané. Pravdivá charakteristika současné společnosti.

Vložil .. (bez ověření), 27. Leden 2023 - 2:45

To vám těžko někdo vysvětlí. Svj je právnícká osoba. Ovšem přístup k datové schránce svj dostávají fyz. osoby dopisem, které zasílá stát konkrétní fyz. osobě, členům stat. orgánu. A ještě tam státní úředník píše, že tuto fyzikou osobu upozorní přes dat. schránku svj na výměnu OP osoby fyzické. Co má OP fyzické osoby společného s dat. schránkou svj, ví pouze úřední blb, nebo já nevím kdo. Kdo bude obsluhovat dat. schránku svj si přece musí vyřešit stat. orgán. Ovšem úřední blb si vymyslel, že to vyřeší on a že to bude nějaká konkrétní fyzická osoba, která k tomu třeba vůbec nemusí být kompetentní. U nás například fyz. osoby, které tento dopis dostaly v momentě jeho převzetí už nebyly členy stat. orgánu. Tento stát je schopný akorát vyrábět bordel, ničeho smysluplného a normálního schopný není.Úředníci ani politici nejsou za nic odpovědní. Kdyby za ty nesmyslné výmysly, které soustavně vyrábí odpovědní byli, tak by to jinak fungovalo. Tak si s tím ovčane naložete, jak uznáte za vhodné. Je potřeba se k tomu stavět po švejkovsku, jinak to ani není možné.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".