darovací daň při převodu z BD do OV

Vložil Anonymous, 30. Červen 2008 - 11:01 ::

Prosím, máte někdo zkušenost s darovací daní při převodu bytů z vlastnictví BD do OV, při vzniku SVJ? Ze zákona o dani darovací jsem vyčetla, že byty, garáže, ateliery a nebytové prostory jsou osvobozeny. Ale pozemek tu nikde výslovně uveden není, našla jsem dokonce i nějaký rozsudek krajského soudu, který potvrzuje, že je nutno daň zaplatit. U nás to sice nebudou velké částky, ale ptám se proč, když jde o stejný případ jako u bytů? Převod se tváří jako bezúplatný, ale darujeme to vlastně sami sobě, a dávno jsme si vše zaplatili. Existuje možnost, jak se dani vyhnout?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil svjkonzumni641, 30. Červen 2008 - 16:18

    U nás jsme to řešili tak, že v kupní smlouvě o převodu bytu do OV byla uvedena kupní cena za byt a pozemek a současně bylo uvedeno, že kupní cena již byla vypořádána před podpisem. Následně po provedení vkladu do katastru jsme podali přizná k dani z převodu nemovitosti, přičemž byt je osvobozen a zaplatili jsme pouze daň z pozemku.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".