Cyklus ve vypoctu spotreby tepla

Vložil Michal Kočí (bez ověření), 29. Březen 2024 - 11:24 ::

Dobry den. V rozuctovani nakladu na UT je u kolonky spotrebni slozka take kolonka cyklus 1,2,3. Kazdy cyklus pouziva jiny naklad a jiny pocet dilku. Co to je cyklus a jak zjistit kam byt priradit? Dekuji.MK.

  • rozúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 31. Březen 2024 - 10:03
  • „Co to je cyklus …“

K pojmu „cyklus“ viz například https://www1.cuni.cz/…ce/01–02.pdf, str. 27.

Algoritmus výpočtu je takový, že rozúčtování (to jest rozdělení nákladů na poskytování služby mezi příjemce služeb) se může vícekrát opakovat s upravenými vstupními hodnotami. A opakuje se tak dlouho, až náklady každého příjemce služby leží v intervalu přípustných rozdílů. Viz vyhláška 2015/269/§3. Až si ji přečtete a seznámíte se s algoritmem pro rozúčtování, můžete pak položit doplňující dotaz.

  • „… jak zjistit kam byt priradit“

Nesrozumitelný dotaz. Byt se nikam nepřiřazuje! Chcete-li vědět v kolikátém cyklu výpočtu byl určen náklad na službu pro Váš byt, najdete to v přehledu rozúčtování ve sloupci „Cyklus“.

Nebo požádejte o podklady (vstupní hodnoty algoritmu) podle 2013/67/§8/1, a proveďte si celý výpočet sám. To je totiž jediný způsob, jak zkontrolovat správnost Vašeho vyúčtování.

Justitianus

Vložil Clen (bez ověření), 2. Duben 2024 - 12:41

Můžete přesně naformulovat text žádosti, o které se zmiňujete v závěru příspěvku? Aby to pochopili svj a správcovské firmy co se po nich chce. Diky.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".