Co změní nový občanský zákoník?

Vložil Nikous, 29. Březen 2013 - 12:33 ::

Jaké změny přijdou s novým občanským zákonem?

  • Nový Občanský zákoník

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel, 29. Březen 2013 - 13:52

Vzhledem k tomu, že má 3 081 paragrafů, tak lze konstatovat, že toho změní mnoho. A to nemluvím o desítkách doprovodných zákonů a předpisů, které jsou většinou pouze v návrzích. Velká část doprovodných předpisů s účinností od 1.1.2014 tak bude publikována po Vánocích 2013, jak je v tomto neprávním státě zvykem.

Pokud máte zájem o oblast SVJ, tak si přečtěte na Seznamu štítků štítek Nový Občanský zákoník.

Pochybuji, že by Vám někdo komplexně odpověděl, protože NOZ, minimálně v oblasti SVJ, je značně nejasný.

Pouze se ukazuje, že bylo školáckou chybou složitou problematiku SVJ propašovat do NOZ, což neučinil žádný stát sousedící s ČR.

Megaloman z Plzně se ale vzhlédl v úpravě např. z Ruska a prosadil si problematiku SVJ zahrnout do NOZ. Pouze to nezvládl a tak např. není exaktně upravené, zda se musí staré SVJ řídit nepovedeným NOZ a musí se to řešit násilným výkladem.

Hezký den!

Pavel

Vložil nikoliv, (bez ověření), 31. Březen 2013 - 22:30

pravda je taková, že výraz „školácká chyba“ je třeba hodnotit jako slabý. Jde spíše o svého druhu „terorismus“> Zajímavé je, že zvratek megalomana z Plzně prosadil student z Plně a napravovač starých nepořádků v Plzni. Žádnému z nich se ale obvinění z „vlastizrady“ a případného postavení ke zdi nedostalo, přestože je to mnohem větší zlo než dát políček buznám v justici, které nečiní jiného než že „topí pod kotlem“, případně se starají aby jejich platy rostly do nebes nezávisle na nikom a ničem z tohoto státu…

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".