členství ve výboru SVJ

Vložil Jaroslava (bez ověření), 21. Září 2021 - 11:35 ::

Prosím o vyjádření. Od roku 2016 jsem členkou výboru SVJ. Mandát končil 31.8.2021. 24.8.2021 jsme měli schůzi společenství, kde jsme byli opět zvoleni na období 1 roku od 1.9.2021. Dne 30.8.2021 jsme podepsali ověřené dokumenty pro zápis do OR. Z nečekaných důvodů jsem ještě ten den 30.8.2021 předala do rukou předsedy výpověď ze členství ve výboru SVJ. V OR jsme nově zapsáni od 1.9.2021. Platí pro mě dvouměsíční výpovědní lhůta od 1.9.2021, nebo ji musím dát znovu? Děkuji. Jaroslava

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Káďa (bez ověření), 22. Září 2021 - 9:46

  Jaké “ověřené” dokumenty jste podepisovali 30.8. a proč jste je podepisovala a téhož dne sepisovala “ výpověď ze členství ve výboru”?

  Na vaši otázku se spíš zeptejte předsedy, k jakému období jste odstoupila a kdy vám skončí mandát.

  Měla jste rovnou navrhnout volbu nového člena na shromazdeni.

  Vložil Justitianus, 22. Září 2021 - 10:59

  Z funkce se neodstupuje k jakémusi „období“. Tento nesmysl si Káďa vyfantazíroval. Člen statutárního orgánu prostě je členem statutárního orgánu dokud jeho funkce nezanikne – bez ohledu na to jaké je období, zda je jaro, léto, podzim nebo zima.

  Kdy tazatelce skončí mandát je dobře známo; na to se nemusí ptát předsedy! Podle § 160 platí, že odstoupí-li člen voleného orgánu ze své funkce prohlášením došlým právnické osobě, zaniká funkce uplynutím dvou měsíců od dojití prohlášení.

  Justitianus

  Vložil Káďa (bez ověření), 22. Září 2021 - 11:55

  Jí to známo evidentně není a my neznáme detaily listin a ani to, jak se na to dívá předseda a zda má tazatelka důkazy. Tedy formálně máte pravdu, ale realita bývá i jiná.

  Dovedu si představit, že odstoupení může být za určité situace bráno k původní volbě a po tom odstoupení se nechala znovu zvolit od 1.9.

  A frnknout z orgánu a nepostarat se o kooptaci nového? No nevím, přijde vám to zodpovědné?

  Vložil Justitianus, 22. Září 2021 - 12:38

  Káďo, z Vašich námitek je relevantní pouze jediná: zda tazatelka je schopna prokázat okamžik kdy oznámila právnické osobě ukončení funkce. Ale to se rozumí samo sebou, že ten kdo tvrdí určitou skutečnost, má také povinnost ji prokazovat!

  Nefantazírujte prosím o jakési „původní volbě“. Už jsem Vám napsal, že tazatelka byla a je ve funkci bez přerušení. Nevymýšlejte kraviny, nemaťte tazatelku.

  A už naprosto mimo mísu je Vaše poznámka o „frnknutí z orgánu“. Zkuste myslet mozkem. Snad si pak uvědomíte, že organizace volby/kooptace nového člena výboru je povinností celého výboru. Právě proto zákon určuje dvouměsíční lhůtu, aby právnická osoba SVJ měla čas učinit potřebné kroky. TOTO NENÍ POVINNOST POUZE TAZATELKY! Zabýváte se nesmyslem, na který se tazatelka vůbec neptala.

  Justitianus

  Vložil Justitianus, 22. Září 2021 - 9:49

  V první řadě nechápu proč jste prováděli ty zbytečné tanečky s novým zápisem členů výboru. Napsala jste, že „jste “byli znovu zvoleni", to znamená že výbor pokračuje v původním složení. V rejstříku nebylo potřebné měnit vůbec nic.

  Z toho plyne odpověď na Váš dotaz: Vaše členství ve výboru trvá bez přerušení. Dvouměsíční doba se počítá ode dne kdy jste právnické osobě SVJ oznámila že ukončujete členství ve výboru.

  Justitianus

  A srdečně zdravím místní blbečky, kteří minusují mou správnou odpověď. Ahoj, místní blbečci! 

  Vložil abc (bez ověření), 21. Září 2021 - 16:59

  Platí to, co máte ve stanovách.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".