Čištění vzduchotechniky

Vložil VN (bez ověření), 14. Březen 2018 - 15:48 ::

Měl bych jeden dotaz. Naše BD obdrželo od jedné firmy nabídku na čištění vzduchotechniky. Jde o pročištění odtahů z digestoří atd..Chtějí za to 1100 Kč/bytovou jednotku s tím , že tuto akci budou dělat ze střechy bez přítomnosti nájemců v bytech.Údajně dle nějaké normy je doporučeno tyto rozvody čistit každé dva roky. Díky zachycování nečistot a tuků v rozvodech prý hrozí mimo jiné větší problémy při případných požárech… Chtěl bych se zeptat , zda s tím někdo máte nějaké zkušenosti. Dále zda cena 1100 Kč/bytovou jednotku je adekvátní. Vyplývá povinnost pravidelně čistit vzduchotechniku z nějakého právního předpisu ?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil J.Ludvík (bez ověření), 1. Květen 2019 - 13:50

  Dobrý den na čištění a čistotu vzduchovodů je norma čsn en 15 780 která píše že by se pravidelně za určitý čas měla provádět údržba VZT. Jedná se především o zlepšení požární bezpečnosti a hygienického stavu ventilace. V případě že dojde k požáru a jeho následnému rozšíření do ostatních bytů vlivem zaprášeného neudržovaného potrubí , může to znamenat problém ohledně pojistného plnění ačkoliv prach s mastnotou je hořlavá látka která případný oheň pomáhá šířit. Pokud se jedná o cenu 1100 korun za bytovou jednotku tak je to cena obviklá stím že v případě více bytových jednotek může být i mnohem menší. Cena se vždy pohybuje dle počtu potrubí a bytových jednotek . Pro né zcela dávám za pravdu na daný komentář že vás někdo nátáhl. Je třeba hlavně vědět co práce obnášejí a nakolik je potrubí zanesené . Potom bych asi dělal nějaký závěr ohledně ceny. S pozdravem Ludvík Vzduchotechnika

  Vložil pedro1963 (bez ověření), 16. Březen 2018 - 22:10

  pěkně Vás obelhali, asi mají málo zakázek

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".