Čištění okapů

Vložil svjkonzumni641, 12. Únor 2010 - 20:39 ::

Prosím o informaci jak často je vhodné / nutné provádět čištění okapů. Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Karel L. (bez ověření), 12. Únor 2010 - 20:45

  To těžko obecně říci – záleží na místních podmínkách. Ovlivňuje to řada faktorů – provedení a velikost okapu, množství vody jím protékající, sklon okapu, množství lokálních faktorů znečištění – např. listnaté stromy. Nejlepší je asi prohlídkami vypozorovat, jak se znečišťuje. A pak, pokud se nezmění nějaké faktory, lze vypozorovanou dobu použít pro další období.

  Vložil Steve (bez ověření), 12. Únor 2010 - 23:07

  Důležitější než, jak často, je to, že se to děje pravidelně. Si stanovte třeba 2× do roka. Faktem je, že je povinností výboru se starat i o čistotu střechy. Je to prevence před možným jejím poškozením. Steve

  Vložil svjkonzumni641, 13. Únor 2010 - 10:23

  Jde o to, že nám dodavatel nabídl provést zdarma 2× v tomto eoce kontrolu a čištění okapů jako kompenzaci za nekvalitně provedenou opravu zdi v kočárkárně (část zdi v kočárkárně nebyla před malováním vyhlazena a je zvrásněná), což jsme reklamovali. Snažím se tedy zjistit, zda se kontrola a číštění okapů běžně provádí 2× ročně nebo je to pouze úhybný manévr dodavatele, kterým nám nabízí něco co vlastně ani není potřeba. Jsme bytový dům o 3 nadzemních podlažích, přičemž v okolí jsou stromy, ze kterých může větrem dojít k zanesení okapů.

  Vložil vbj-beroun, 13. Únor 2010 - 13:35

  Opravdu je to různý. My jsme měli starou střechu a drobily se nám tam tašky a také jsme na střeše měli spoustu holubů. Jednou ročně bylo skoro málo. Furt byly zanešený. Před pěti lety jsme udělali novou střechu a od tý doby jsme ji nemuseli čistit vůbec a dokonce ani holuby nám na novou střechu moc nesedají. Jen občas prohlédneme čistící koše pod svodama a vyčistíme. Takže radit se tady moc nedá.

  Vložil Franta K. (bez ověření), 13. Únor 2010 - 10:31

  Vylezte na střechu, zanesené okapy jsou vidět.

  Pokud se nic nedrolí ze střechy ani komínů a v okolí nejsou stromy, stačí čistit řekněme jednou za 10 let a při té příležitosti okapy natřít.

  Pokud se okapy zanáší, je čištění vhodné i mezi nátěry, a to i vícekráte ročně.

  Takže především bych dělal 2× ročně vizuální kontrolu a podle ní čistil.

  Už to tu napsali jiní.

  Franta K.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".