chyby v programu hlasování

Vložil JIF, 2. Červenec 2014 - 12:26 ::

Koupil jsem si program pro hlasování a mám s ním neustále problémy. Poslední, na které jsem byl upozorněn je stručně řečeno nesprávné sečtení procent, ale jen u jedné otázky. Nechápu proč, když nikde nemám možnost zasahovat do podílů. Nikde nemohu najít mail na autora. Nevíte někdo jestli není nějaká vylepšená verse?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Petr Heřman, 28. Srpen 2014 - 12:43

  Už tam nejde načítání z katastru…Tak to kupovat asi nebudu

  Vložil roztomily, 6. Červenec 2014 - 13:07

  Vylepšená verze není. Program počítá zcela správně se spoluvlastnickými podíly procenta až na konci zaokrouhluje. Zkrátka když jsou tři třetiny (pro, proti, zdržel se) budou hodnoty procent zaokrouhleny a nedají dohromady 100%. Já ovšem nemohu prorazit se svým problémem kdy pokud je číslo jednotky čtyř a více ciferné naprosto nefungují čárové kódy.

  Vložil Jana U. (bez ověření), 2. Červenec 2014 - 12:53

  Dobrý den, tento program používám také a na takový problém jsem zatím nenarazila. Email na autora je uveden na stránce s objednávkou (http://www.portalsvj.cz/objednavka/).

  Vložil Jiří Josef Fagoš (bez ověření), 6. Červenec 2014 - 6:57

  Dobrý den. Jak postupujete, když nějaký vlastník přijde později? Když ho zavedu do přítomnosti, tak se změní (někdy) % již odhlasovaných otázek. Když ho nezavedu a odkliknu jeho hlas až do formuláře pro danou otázku, tak se (někdy) procenta změní špatně. Prostě, když to shrnu, tak program je dost nestabilní.

  Vložil lake, 6. Červenec 2014 - 7:39

  Uveďte prosím alespoň jeden konkrétní případ kdy se „procenta změní špatně“. Tento podrobnější údaj je nezbytný, aby bylo možno zjistit, zda chybu děláte Vy nebo program. Otázkou je co Vy považujete za „špatně“a co za „dobře“.

  Program Hlasování nepracuje s žádnými procenty a neměl by nikdy „sčítat procenta“, jak se zde nesprávně psalo. Měl by sčítat a vzájemně porovnávat spoluvlastnické podíly, což jsou vždy celá čísla v celočíselné aritmetice. Převod na procenta je až poslední (nikoliv matematicky nutný) krok, který může být zatížen zaokrouhlovací chybou. Pokud výsledek hlasování kontrolujete „ručně“ jinak, než s pomocí celých čísel, pak samozřejmě můžete dojít k nesprávnému výsledku.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".