Cena práce

Vložil salve, 23. Říjen 2018 - 12:43 ::

Natíral jsem si v bytě radiátory. Při té příležitosti jsem také natřel stoupačky a trubky vedoucí k ventilům. Spotřeboval jsem k tomu barvu a asi 2 hodiny práce. Jakým způsobem to mám vyúčtovat SVJ? Jde o barvu, práci a další pomocný materiál. Dá se uplatnit cena obvyklá – zjištěná u natěračské firmy? Stoupačky topení patří do společných částí.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jarda_, 29. Říjen 2018 - 9:43

  Požádej o proplacení barvy, podle plochy a spotřeby barvy v návodu, pokud se ti to vyplatí vyčíslovat, dolož doklad za nákup barvy a návod a výpočet plochy společné části, vlastní čas v tomto případě nemáš jak vyúčtovat.

  Bude na SVJ, zda ti tu barvu uznají… mohou ale nemusejí.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 23. Říjen 2018 - 16:34

  Natíral jste zřejmě společné části (radiátory?) aniž byste byl zmocněn. Je to od vás pěkné, zvelebil jste si byt, ale asi vám to nikdo nezaplatí. Požádat však můžete, ale počítejte, že vás pošlou někam. Proč jste se nezeptal před natíráním?? Líná huba …

  Vložil salve, 25. Říjen 2018 - 14:36

  A co třeba toto: § 1136 NOZ

  Spoluvlastník, který vynaložil na společnou věc náklad v zájmu ostatních spoluvlastníků bez jejich vyrozumění a souhlasu, může požadovat

  1. poměrnou část náhrady v rozsahu zhodnocení věci, jednalo-li se o náklad, který byl spoluvlastníkům ku prospěchu,
  2. náhradu nutných nákladů, jednalo-li se o náklad, který bylo třeba vynaložit na záchranu věci.
  Vložil VN (bez ověření), 26. Říjen 2018 - 8:29
  • její hodnota je vyšší ? Díky tomu, že jste to natřel , zvýšil se nějak majetek spoluvlastníkům ? O kolik ?
  • tu stoupačku jste jejím natřením zachránil ? Jak ?

  Toto by se dalo použít spíše v situacích , kdybyste věděl , že ta trubka je celá prorezlá , že každým dnem hrozí , že se totálně rozsype a vy a všichni pod Vámi budou řešit škody velkého rozsahu. A přitom by výbor SVJ byl totálně netečný a opravu nezajistil.

  Vložil salve, 26. Říjen 2018 - 10:14

  Když si necháte nastříkat novou barvu na auto tak se zhodnotí nebo ne?

  Vložil Petr. (bez ověření), 26. Říjen 2018 - 10:23

  Otázka je, zda nastříkání barvy na auto bylo nutné. Zhodnotit auto byste mohl také výměnou nepoškozených částí karoserie novými, ačkoliv to jejich technický stav nevyžadoval.

  Vložil salve, 28. Říjen 2018 - 5:39

  Můj předpoklad je, že nátěry je potřeba jednou za čas obnovit. Tento byl obnoven po 33 letech.

  Vložil VN (bez ověření), 28. Říjen 2018 - 16:24

  ale pochopte,že jde o společný majetek.A o tom, co se bude dít se společným majetkem by měli v nějaké formě rozhodnout pouze spoluvlastníci. A nikoliv pouze jeden vlastník. To máte stejné, jako když budete mít dva bratry a všichni budete mít třetinový podíl na nějaké zahradě. Také se musíte nějak domluvit ohledně placení nákladů, starostí či výtěžku této zahrady. A asi nepřijdete za bratry a neoznámíte jim, že jste rozhodl, že něco na té zahradě bude tak a tak. A asi určitě nepřijdete za bratry a neoznámíte jim, že jste nechal postavit kolem zahrady nový plot za 99 litrů (přičemž by ten starý ještě minimálně deset let vydržel a ten nový plot by se dal postavit laciněji) a že po každém z nich chcete po 33 litrech… To by Vás asi hnali někam…

  Vložil tep (bez ověření), 24. Říjen 2018 - 16:10

  Pokud bude SVJ v budoucnu natírat stoupačky a radiátory a ve Vašem bytě je natírat nebude muset natírat, Vy budete mít nárok na vrácení částky, kterou by SVJ zaplatilo z příspěvků na opravy za tuto práci ve Vašem bytě v době, kdy se natírání bude konat ve zbytku domu. Do té doby nemáte nárok na nic, ale může Vás zatím hřát pocit z dobře vykonané práce.

  Vložil salve, 28. Říjen 2018 - 5:41

  V prohlášení vlastníka jsou radiátory součástí bytu. Jde opravdu jen o stoupačky.

  Vložil radka222222 (bez ověření), 23. Říjen 2018 - 13:19

  a kdo to po vás požadoval??

  Vložil vlastník bytu (bez ověření), 23. Říjen 2018 - 12:47

  Nijak, stoupačky prochází vašim bytem a slouží vám k vyhřívání bytu. To co píšete by mě vůbec nenapadlo.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".