Vložil Jitka Podolská (bez ověření), 14. Říjen 2014 - 12:21 ::

S manželem jsme spoluvlastníky bytové jednotky, jehož současí je i balón. Chceme si balkón nechat zasklít. Potřebujeme k tomu souhlas ostatních vlastníků bytů?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Zdeno (bez ověření), 8. Duben 2020 - 16:06

  Pane jo, tolik příspěvků k souhlasu se zasklením… Ale jak je vidět, stačí jeden kretén aby potopil celý portál / fórum.

  Vložil adviser, 16. Říjen 2014 - 17:05

  Uvedu zkušenost z praxe, protože nedávno jedna majitelka (z 39) realizovala zasklení jako první. V našem případě šlo o lodžii, která je dle Prohlášení vlastníka součástí obvodového pláště budovy. Je otočena směrem do ulice. Musela si obstarat dobrozdání hasičů, kterým předložila dokumentaci firmy, která zasklení vyrobila a firmy, která jej prováděla(pot­řeboval to stavební úřad). Ten se k zasklení vyjadřoval i proto, že se mění vzhled fasády do ulice. Tyto souhlasy předložila SVJ, načež musela obejít všechny vlastníky a vyžádat souhlas od každého. Důvod: podmínkou udělení souhlasu stavebního úřadu bylo, že všechny následující zasklení budou stejného typu a provedení aby nebyl narušen vzhled fasády. Od doby, kdy se mě přišla s nabídkovým letákem zeptat poprvé až po realizaci uplynul více jak rok … Rada příspěvku Janduse je na kočku a návod jak si zadělat na problémy (u všecho co nemáte pouze ve svém vlastnictví nebo s tím ovlivnňujete užívání vlastnictví jiných).

  Vložil Emill (bez ověření), 16. Říjen 2014 - 23:32

  a není třeba vůbec žádat o stavební povolení pokud se nejedná o památkově chráněný dům. Především je třeba získat souhlas vlastníka horního balkonu na jehož konstrukci bude systém zavěšen (např. Optimi). Dále je velmi vhodné se zeptat všech vlastníků zda nebudou mít námitky. Pokud to nikomu nebude vadit realizujte. Kde není žalobce není ani soudce. Pokud mermomocí chcete sponzorovat stát a platit stavební povolení pak si na SÚ ověřte co všechno po Vás budou chtít doložit. Záleží na aktivitě úředníka a jen hasiči stačit nemusí. Třeba si vymyslí vyjádření statika atd.

  Vložil Polystyren (bez ověření), 15. Říjen 2014 - 10:36

  Ostatní balkony v domě (a pokud má dům více sekcí, i v ostatních sekcích domu) jsou nezasklené?

  Vložil Jandus (bez ověření), 15. Říjen 2014 - 10:28

  I když se to někomu nebude líbit, může akorát žbrblat. Prostě si to zasklete a konec.

  Vložil Anonymousqw (bez ověření), 15. Říjen 2014 - 11:04

  Po neoprávněném zasklení lze na základě soudního příkazu uvést dům do původního stavu na náklady svévolného stavebníka. Jandus blábolí.

  Vložil svjvmt, 15. Říjen 2014 - 8:48

  Napřed si ujasněte, čí je, zda váš, nebo SVJ, to by mělo být v Prohlášení vlastníka. Měníte vzhled domu. Pak posuďte, když se nebudete ptát a zasklíte, zda to někdo napadne. A co ostatní v domě, shromáždění o tom nejednalo?

  Vložil mija (bez ověření), 15. Říjen 2014 - 8:19

  Je to balkon nebo lodžie.A vy jste spoluvlastníci ještě s někým jiným,nebo jste vlastníci nebo je blalkon ve společných částech domu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".