Banka se ptá na moje webové stránky

Vložil Anonymous, 15. Listopad 2023 - 14:48 ::

Banka se mne ptá, zda mám webové stránky, a pokud ano, jaké. Povinnost banky ptát se prý plyne z protiteroris­tického zákona. Banka navíc neumožňuje neodpovědět.

Je taková povinnost banky se ptát? Mám povinnost odpovědět?

  • banka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil € (bez ověření), 17. Listopad 2023 - 20:37

Ono je to úplně jedno. Banka totiž může ukončit služby kdykoliv a bez udání důvodu. Takže je jedno, zda zde takováto povinnost je či není.

Vložil radka2222 (bez ověření), 15. Listopad 2023 - 17:58

zákon na který odkazují vám řekli. teď je požádejte o konkrétní ustanovení (§).

Vložil Pavel, 15. Listopad 2023 - 15:40

Možná se jedná o 235/2008 Sb.:

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-253

Opakovaně tu píšu, pokud mi někdo řekne, že něco musím nebo něco nesmím, tak se slušně zeptám, podle jakého kontrétního zákona a jakého konkrétního ustanovení to musím či nesmím?

Važte si dnešního dne, bude hůře.

Mimo AML, EED, GDPR atd. se chystá i ESG. Sice SVJ ho zatím nemusí vypracovávat, ale banky a pojišťovny budou vyhodnocovat, zda se chováte „udržitelně“ a podle toho k Vám budou přistupovat.

Hezký den!

Pavel

Vložil VN (bez ověření), 15. Listopad 2023 - 15:29

vybrali jsme si banku, která poskytla nejlepší podmínky. Ale ta banka tyto podmínky podmínila nějakými deseti body, kdy jsme museli pravidelně vyhodnocovat a bance poskytovat. Mimo jiné pravidelné informace o hospodaření, neplatičích , čerpání FO a spousty dalšího. Měli jsme na výběr. Buď akceptovat podmínky banky, z nichž se nám některé zdály nesmyslné či nikoliv. Akceptaci jsme vzhledem k nabídnuté úrokové sazbě vyhodnotili jako menší zlo.

Vložil Bruno2, 15. Listopad 2023 - 15:34

V našem právní řádu není žádná právní norma, která se nazývá protiteroristický zákon. Nejblíže k této problematice má zákon č. 153/1994 Sb., zákon o zpravodajských službách České republiky. V něm se sice uvádí, že zpravodajská služba může písemně žádat od banky nebo pobočky zahraniční banky poskytnutí zprávy o záležitostech týkajících se klienta banky, které jsou předmětem bankovního tajemství, ale vlastnictví webových stránek určitě není předmětem bankovního tajemství. A navíc – webové stránky soukromé osoby nemají s bankami nic společného. Nejprve bych se zeptal v bance, o který zákon a které ustanovení se dotaz opírá.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".