Balkony a barva fasady paneloveho domu

Vložil Tomza (bez ověření), 15. Červen 2011 - 23:17 ::

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na dvě věci. Momentálně se náš panelový dům zatepluje a už byla vybrána barva na fasádu. Naši domovní důvěrníci, vybrali sami, bez jakéhokoliv výběrového řízení stavební firmu, která provádí zateplení domu. O barvě fasády se také nejednalo. Mě se barva nelíbí.

 1. otázka – Je možné vybrat firmu aniž by bylo výběrové řízení – nejedná se o malou a krátkodobou investici. A ke všemu ostatní vlastníci o ničem nemohli hlasovat.
 2. otázka – Vybraná barva je příšerná, opět bylo rozhodnuto bez vlastníků. Máme zapuštěné balkony, je možné abych si vnitřek balkonu přebarvil na svou barvu?

Děkuji s pozdravem TZ

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil G.X, 18. Červen 2011 - 14:28
  1. Ano, pokud povinnost konat výběrového řízení nestanovilo usnesením shromáždění nebo takovou povinnost nemáte ve stanovách.
  2. Pokud se mění vzhledu domu, je nutný souhlas všech vlastníků.

  G.X.

  Vložil Tomza (bez ověření), 20. Červen 2011 - 18:16

  Děkuji za komentář, mohu se zeptat kde bych našel oficiální ustanovení o tom, že když se mění vzhled domu, musí být souhlas všech vlastníků? Děkuji.

  Vložil G.X, 22. Červen 2011 - 5:40

  Bohužel je přímo v zákoně o vlastnictví bytů – § 13 odst (3)

  G.X.

  Vložil Franta Flinta (bez ověření), 16. Červen 2011 - 19:14

  Dobrý večer, dovolím si zde uvést jak se co dělalo u nás.Výbor zhodnotil získané návrhy na jednotlivé firmy, které se nabídly k revitalizaci domu.O těchto byla podaná informace všem VJ, jinak nebyly připomínky.Jednalo se samozřejmě o celk.výběr z pohledu kvality a financí!!Dělal se komplet celý barák – střecha – vybraná firma z Dubice u Č.Lípy (203 tis.)okna – UG Liberec (nyní Praha) za 1.059.000,–Kč, plášť domu – zateplení(již dnes zruš.firma – za 1.310.000,–Kč),výtah (Teplice – za 740.000,–Kč).Vše je bezvadné, bez závad, od r.2006. Barva pláště domu a vzory, se schvalovaly dle vzorníku na konaném shromáždění, kde se každý mohl vyjádřit a kde došlo samozřejmě k dohodě, takže nejsou žádné námitky a všem se to líbí.Navíc jsme si nechali zhotovit na stěny domu silulety dravců vůči „vyklovávání“ normálním ptactvem izolační desky. Barvy domu,vč.lodžií by měly být stejné, aby vše bylo v „normálu“.Nedo­poručuji si namalovat svou lodžii jinou barvou.Lze postihnout už proto, že by se jednalo s určitostí o narušení vzhledu domu jak se o tom hovoří v litežře zákona o SVJ či BD. S pozdravem Franta Flinta z Motyčína

  Vložil jardaparda, 17. Červen 2011 - 7:56

  Podle mnohých je to prý zázrak (v případě podivně flegmatických vlastníků jakkoliv se postavit za svůj majetek asi i ano). A podle některých předsedů je to debilita, aby se výbor nebo dokonce samolibý páně předseda bavil s lůzou alias vlastníky, protože výběr firmy, barva fasády, barva dlaždiček a typ zábradlí na balkóně atd. si rozhoduje přece mistr světa výbor sám.

  Ale abych odpověděl na původní příspěvek k 1. otázce, i když je to z předchozího snad jasné:
  Ne, když si to nenecháte líbit.

  Vložil Anonymousss (bez ověření), 16. Červen 2011 - 22:17

  Šťatné to společenství, kde domluva je samozřejmostí.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".