balkony

Vložil Anonymous, 6. Březen 2009 - 11:29 ::

Dobrý den, ráda bych slyšela Váš názor. Náš výbor SVJ si zasedl na jednu socialně slabou rodinu, přitom vše řádně platí. Asi před rokem nám udělali nové zábradlí na balkonech. Tato rodina si to natřela jinou barvou, chápu, že to lépe vypadá ve stejné barvě, ale je to někde napsáno, že to musí být takto? Že je na plášti plno satelitů a kabely se vedou také po plášti,to nikomu nevadí.Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Petr, 6. Březen 2009 - 12:38

  Balkony jsou společná část (v důsledku čehož nejsou započteny v ploše bytu). Vysvětlení spoluvlastnictví je, aby vlastník balkon nezboural apod, takže je třeba postupovat jednotně. S těmi satelity je to pravda, i když fasádu (a ztrouchnivělá okna) také hyzdí. Na to ale hlavy pomazané, zákonodárci, nepamatovaly/i. Lze to mít jen ve stanovách

  Vložil Václav (bez ověření), 6. Březen 2009 - 15:02

  Na satelity zákonodárce pamatoval, srv. ustanovení o úpravách, jimiž se mění vzhled domu.

  Vložil Kolar (bez ověření), 6. Březen 2009 - 21:20

  Pane Václave,

  uveďte prosím konkrétně, kterým ustanovením stavebního zákona č.183/2006 Sb je definován „vzhled stavby“ a jaké je znění textu toho na co podle vás „pamatoval zákonodárce“ na který odkazujete pod vámi uvedeným : „srv. ustanovení o úpravách jimiž se mění vzhled domu“

  děkuji Kolář

  Vložil Václav (bez ověření), 6. Březen 2009 - 21:55

  Zásahy měnící vzhled domu řeší ZoVB. Nepsal jsem nic o stavebním zákoně, i když ten může rovněž v některých případech padat v úvahu (anténní konstrukce přesahující určitou výšku, památková zóna apod.), ale obvykle instalace antény stavebnímu řízení nepodléhá, souhlasu vlastníka domu ovšem ano.

  Vložil Kolar (bez ověření), 7. Březen 2009 - 23:08

  Pane Václave,

  bylo by vhodné, kdybyste vzal v úvahu, že volba slovních výrazů, které používáte ve svých příspěvcích ohledně „vzhledu domu a antén“ je matoucí. Pokud odkazujete ve svém příspěvku na nějaký „zákon“ měl byste si být jist, že o něm něco víte a než se na něj veřejně budete odkazovat měl byste si předmětnou věc v takovém zákoně nejdřívě ověřit. V opačném případě byste měl raději uvést, že se jen „domníváte“.

  Kolář

  Vložil Václav (bez ověření), 7. Březen 2009 - 23:34

  Vážený pane Kolari,

  bohuzel Vaší poznámce nerozumím, a tak nedokážu patřičně zareagovat. „Úprava měnící vzhled domu“ je v ZoVB, nevím, co je matoucího na mém odkazu na ZoVB.

  Vložil Václav (bez ověření), 7. Březen 2009 - 23:55

  Upřesnění pro pana Koláře:

  Antény řeší:

  § 103 odstavec 1 písmeno c) bod 2 a § 104 odstavec 2 písmeno m) zákona 183/2006 Sb. v plantém znění,

  § 13 odstavec 3 věta druhá zákona 72/1994 Sb. v platném znění.

  Vložil Steve (bez ověření), 6. Březen 2009 - 22:40

  Právě že neřeší…jen je možné to právně odvodit. To jsem chtěl zdůraznit

  Vložil Steve (bez ověření), 6. Březen 2009 - 18:53

  Tak s tímto názorem se nedá jednoznačně souhlasit. Pokud dům nestojí v určité „chráněné“ lokalitě (podléhající určitému stupni památkové péče), tak příslušný stavební úřad, do jehož působnosti vzhled domu v průběhu provádění stavebních úprav patří,se nemá právo k vyvěšení satelitu vyjadřovat. Problém ale nastane, pokud si ho majitel bytové jednotky přimontuje na plochu společné části domu. Tam je nutné souhlasu společenství (jeho výboru). Ale pokud si ho namontuje na plochu patřící k jeho bytu, ani výbor s tím velice těžko něco udělá (snad jen kdyby satelit bránil jiným vlastníkům v uplatňování jejich vlastnických práv). V tomto případě bych se raději držel zdravého rozumu, domluvy a uplatňování principu dobrých mravů.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".