balkon ano či ne?

Vložil andrle, 25. Leden 2009 - 12:06 ::

Náš byt v panel.domě se nachází v přízemí-bez podsklepení.Okna jsou cca 1 m nad zemí.Všechny byty nad námi mají lodžie.Stěny těchto lodžií jsou postaveny z bočních panelů a panelů,které tvoří podlahy těchto lodžií.My lodžii nemáme pouze pod obýv.pokojem je podlaha z panelu a dvě boční stěny.Přístup do této prostory je z venku.Jelikož jsme byli obtěžování lidmi,kteří do této prostory chodili např.kouřit,zah­radili jsme tento prostor zábradlím. Nyní po nás předseda SVJ požaduje navýšení částky do fondu oprav.Můžeme tam toto zábradlí ponechat aniž bychom hradili zvýšenou částku do FO? Děkuji za info. Andrle

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil N. Klainová (bez ověření), 25. Leden 2009 - 12:14

  Při stanovení příspěvků na správu domu (do tzv. „FO“) i při rozdělování nákladů na správu domu mezi vlastníky jednotek se vychází ze spoluvlastnických podílů na společných částech domu (§ 13 a § 15 ZoVB).

  Spoluvlastnické podíly se počítají podle § 8 ZoVB. Plocha balkonu se v současné době nezapočítává do plochy jednotky. V návrhu ZoVB, který je upravován a vrácen k přepracování od roku 2004, se má započítávat plocha lodžií, balkonů a teras jednou polovinou. Ale kdy bude návrh schválen, je ve hvězdách.

  N. Klainová

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".