Aplikace - Hlasování SVJ pro Windows

Vložil rap.dj, 25. Září 2019 - 11:11 ::

Dobrý den, jelikož se mě také začalo týkat hlasování v SVJ a nemohl jsem najít žádný program, který by mi vyhovoval, začal jsem si vytvářet svůj vlastní. Rád bych ale ještě před zveřejněním první jednoduché verze (open source, zdrojové kódy budou k dispozici – VB.NET) našel několik dobrovolníků, kteří by program otestovali a případně podali zpětnou vazbu. Nejsem programátor, mé zaměření v IT je trochu jiné, tak nečekejte zázraky. :-)

V případě zájmu prosím piště na rap.dj@seznam.cz

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil STARLIT s.r.o. (bez ověření), 11. Říjen 2019 - 12:56

  Dobrý den. Shodou náhod jsme téměř současně se založením tohoto vlákna diskuze vystavili ke stažení nový program k přípravě, evidenci, vyhodnocení a prezentaci hlasování o návrhu usnesení na shromáždění společenství vlastníků. Pro některé zde diskutující by to mohlo být řešení.

  Zdeněk

  Vložil Jar (bez ověření), 1. Říjen 2019 - 10:56

  Prosím o Vaše zkušenosti s hlasováním na shromážděních, tedy přesněji řečeno, jaký program používá Vaše SVJ pro hlasování na shromážděním jaké z něj jsou výstupy atd.

  Děkuji zdvořile.

  Jarmila

  Vložil Hubert (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 22:20
  • tabulky
  • pocitani hlasu musime delat rucne.
  Vložil Zdeno (bez ověření), 1. Říjen 2019 - 11:25

  Naše SVJ používá „obyčejný tabulkový procesor“ – tj. MS Excel, LibreOffice Calc, Gnumeric, … jde pouze o přípravu sešitu s daty (=se spoluvlastnickými podíly, doporučuji evidovat u jednotky čitatele podílu – pochopitelně při společném jmenovateli).

  Výstup je zcela jednoduchý pro každé provedené hlasování – počet hlasů PRO, PROTI a zdržel se (s následným přepočtem na %, protože oznámit výsledek hlasování ve stylu "uznesení přijato 24134 hlasy ze 32000 přítomných je… sice přesné, ale…) vzhledem k přítomným hlasům a také ke všem hlasům.

  Vložil 25Malý (bez ověření), 2. Říjen 2019 - 8:21

  Souhlasím se Zdenem. Je to triviální úloha v tabulkovém procesoru:

  Hlavička tabulky: datum, hlasování číslo (odvolávka v zápisu), téma hlasování (bod zápisu), celkem hlasů všech vlastníků (hodnota), usnášeníschopnost (JE/NENÍ), kvórum (hodnota), výsledek usnesení (PŘIJATO/NEPŘIJATO)

  Sloupce: vlastník, váha hlasu (ve zlomku), přítomen, hlasuje PRO

  Ŕádky: vlastník 1-n, součet přítomných hlasů, součet hlasů PRO

  Každé hlasování na novém listu, hodnoty přítomnosti lze přebírat z předchozího listu. Před hlasováním přítomnost opravit podle sem tam se courajících vlastníků.

  Excel slouží pro rychlé zjištění, zda je usnesení přijato. Zvlášť v baráku, kde mají vlastníci různou váhu hlasu. Do zápisu musíte tyto hodnoty detailně vypsat, včetně hodnot proti a zdržení.

  Nepoužívejte procenta, používejte zlomky. U procent je nebezpečí, že se výsledek skryje v nezobrazených řádech. V katastru také nejsou procenta, ale zlomky. Bohužel, jejich program zkracuje čitatele a jmenovatele, na matematický výsledek to nemá vliv, ale vypadá to nehezky.

  Vložil Zdeno (bez ověření), 2. Říjen 2019 - 10:12

  Je to skoro jedno, každému co vyhovuje, osobně používám trochu jinou strukturu: Nový list se udělá jen pokud dojde ke změně přítomných – upraví se přítomnost/nep­řítomnost jednotky. Sloupce (hlavička) – jednotka, jméno, podíl (čitatel podílu, prakticky počet hlasů jednotky), přítomnost na schůzi, další sloupce pak jednotlivá hlasování Řádky – jednotky a jejich data (přítomnost a jejich hlasování) , na konci pak součty / výsledky / přepočty.

  Pokud se nemění účast, pak jsou všechna hlasování z celého zasedání na 1 listu (ale to se nám ještě nestalo :)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".