Absence parkování u bytového domu

Vložil hmpf, 3. Říjen 2019 - 10:42 ::

Popis situace: Před naším bytovým domem (5 vchodů) vede pozemní komunikace, na které je zákaz zastavení (přesněji je zde zastávka tram., 2 pruhy tram., a 2 pruhy jednosměrné komunikace, parkovat se nesmí ani na druhé straně ulice). Z boku domu je také zákaz zastavení, za domem je vnitroblok v soukromém vlastnictví, kde je teoreticky možné si parkovací místo pronajmout. Nejbližší možnost parkování k bytovému domu je od nejbližšího vchodu cca 50 m (pouze 3 místa, tudíž neustále obsazeno).

Otázka: Vzniká zde ze zákona služebnost průjezdu přes pozemek ve vnitrobloku ke vchodům do domu? Je součástí služebnosti průjezdu i možnost parkování?

Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil hmpf, 23. Únor 2020 - 22:23

  děkuji za odpovědi – parkování ve vzdálenosti 50 m by bylo super, bohužel toto je jediné místo, kde lze legálně zastavit, parkování zpravidla nelze sehnat blíže, jak 500 m daleko… ZTP nejsme, ale přesun dvou batolat i tak dá zabrat :)

  Vložil Dotazsss (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 19:48

  Domnivam se, ze parkovani zadarmo ze zakona urcite ne. I kdyby vznikla sluzebnost prujezdu zdarma ze zakona, tak stejne budete pravdepodobne platit.

  Navrhuji bud se za uplatu dohodnout se sousednim vlastnikem (napriklad prujezd za 100, parkovani za 800, pokud nemate svuj pozemek), pripadne jednejte s obci o vyhrazenem parkovisti pro ZTP apod.

  Pokud to neni osoba ZTP, tak tezko.

  Vložil Hubert (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 14:13

  NE … to je jedna z tzv vyhod starych domu, parkovani nemeli v povinnostech,

  ale mate pro dopravu pred vchodem zastavku tramvaje.

  U nove vystavby je jiz zanesena povinnost parkovacich stani.

  Da se rict ze uvedeny bytovy dum, je nekompatibilni s moznosti vlastnictvi automobilu pro osobni dopravu.

  Neuvadite v jakem vztahu jste k uvedene bytove jednotce ale ucita moznost reseni se naskyta v jednani na odboru dopravy mestske casti za ucelem zmeny mistni situace.

  ?
  Vložil radka2222 (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 15:24

  a parkování 50 m je problém? nebo 100? to jako když nemám parkování metr před vchodem tak je to nekompatibilní?

  Vložil Anynomous (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 17:28

  Když budete špatně pohyblivá,nebo někdo z rodiny,nebo přepravujete těžší předmět apod.,tak 50m nebo 100m není problém,ale noční můra.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 17:40

  když budu špatně pohyblivá, určitě budu mít ztp a tam jsou výjimky. a 50 metrů opravdu jde, pokud někdo neujde ani tohle, většinou je na vozíčku a „ujede“ to. ve velkých městech je prostě běžné, že nejde zaparkovat před vchodem. to je daň za bydlení v centru. vím o čem mluvím, mám byt v centru brna, kde bydlel nechodící otec. opravdu nebyl až takový problém ho těch 150 metrů od parkování odvézt vozíkem. kdyby byl, volila bych asi prodej bytu a koupi někde na okraji, s parkováním před vchodem.

  Vložil Anynomous (bez ověření), 5. Říjen 2019 - 19:36

  těžce postižený =TP zvlášť těžce postižený =ZTP špatně pohyblivý (starý člověk,úraz,a­pod.) =???

  Opakuji,ZÁKAZ ZASTAVENÍ.Tahat těžké předměty 50m 100m 150m přes obrubníky a semafory je noční můra.Ale to je zbytečný.Já nemohu,ty neřeš.Jasně.

  Jen nechápu,když někdo napíše „moznost reseni se naskyta v jednani na odboru dopravy mestske casti za ucelem zmeny mistni situace“,tak proč má někdo potřebu na toto reagovat slovy,že pro něj parkování 50 100m není problém.Jaký to má smysl?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".