§ 1181 a dlouhodobé zálohy

Vložil Jaroslav Jaroslav, 15. Leden 2014 - 14:24 ::

Poprosím znalce práva a účetnictví – Protože zde zazněl názor že NOZ neumožňuje dlouhodobé zálohy, a paragraf § 1181 hovoří o zálohách ale jen o službách,o správě mluví jen §1200 g) – otázka je , zda lze definovat příspěvky s delší zůčtovacím obdobím, než je 1 rok ?? nebo musím provádět zůčtování každý rok ??

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil svjvmt, 16. Leden 2014 - 19:46

  Máte možnosti:

  • buď to nařizuje zákon
  • zákon se zmiňuje o postupu, ale

   nechává to na vás, jak to budete řešit, dobré mravy

  • zákon to neřeší a je to na vás,

   a zase dobré mravy.

  Vložil Antonín (bez ověření), 15. Leden 2014 - 19:27

  Mám tomu rozumět tak, že NOZ ZAKAZUJE placení záloh? Přece jestliže v NOZ není něco uvedeno, neznamená to, že je to zakázáno. Nebo se mýlím? Vidíte na placení záloh něco špatného? Vlastníci přece mohou v SVJ zálohy platit úplně klidně dál, v nejhorším případě si to dají do stanov.

  Antonín

  Vložil Zdenek 22, 15. Leden 2014 - 15:41

  Pokud si to na shromáždění schválíte, můžete ve smyslu § 8/b NV č. 366/2013 Sb. stanovit a vybírat dlouhodobou zálohu na správu domu a pozemku stejně jako podle již neplatného ZoVB. Případně pokud jste tak již v minulosti učinili, platí toto vaše rozhodnutí dál.

  Vložil lake, 15. Leden 2014 - 16:30

  Podotýkám, že i v SVJ(2012) podle NOZ existuje oprávnění osoby odpovědné za správu domu vybírat KRÁTKODOBÉ zálohy na správu.

  Ty se ovšem se nepředepisují podle ustanovení NOZ o bytovém spoluvlastnictví, nýbrž jedině podle ustanovení NOZ o příkazní smlouvě, nebo obdobně podle ustanovení o přídatném spoluvlastnictví. V části NOZ o bytovém spoluvlastnictví žádné zálohy na správu nenajdete.

  lake

  Vložil § (bez ověření), 15. Leden 2014 - 16:40

  „V části NOZ o bytovém spoluvlastnictví žádné zálohy na správu nenajdete.“

  Takže svoji měsíční platbu podle předpisu záloh na správu a na služby mohu ode dne 01.01.2014 snížit o předepsané zálohy na správu? (Předpokládejme, že platí část NOZ o bytovém spoluvlastnictví.)

  §

  Vložil Jan P. (bez ověření), 15. Leden 2014 - 16:47

  Prosím vás, o čem tady vedete debatu??? Přestaňte si klidně platit dlouhodobou zálohu na správu domu a pozemku a až se bude něco v baráku dělat, tak si to vytáhnete zs strožoku a vyskládáte to rovnou na stůl. Nemusíte tady řešit nějaké paragrafy. Nazdar.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".