Výtah - nesouhlasím s plánovaným projektem

Vložil Indiana, 12. Březen 2012 - 22:09 ::

Dobrý den, předem mého dotazu bych rád uvedl, že souhlasím s výstavbou výtahu v našem domě – bydlím ve 4. patře, čekáme mimi. (postoj je asi zřejmý)

Nelíbí se nám však, že během výstavby přijdeme o společný balkon (na patře je jeden pro dva byty – společné vlastnictví domu), v druhé části domu (mezipatře) je opět balkon pro druhé dva byty. Výtah se má budovat na naší straně. Nejen, že přijdeme o balkon (žena věší prádlo, já tam kouřím a koukám do města), ale možná i o okýnka ze záchodu. Přitom jsme si jisti, že by se našly i lepší řešení budování výtahu, avšak dražší (peníze na to ve fondu máme), aby nikdo o žádné balkony nepřišel. Tedy výtah se má nyní budovat zvenčí s tím, že část balkonů půjde pryč. Máme nějakou skutečně možnou obranu vůči tomuto řešení? Je potřeba souhlas všech vlastníků ( v našem domě zhruba 50 procent bytů v osobním, padesát družstevníci, já byt v osobním), nebo nás mohou lidé, kteří o balkon nepřijdou jednoduše přehlasovat?

V našem společenství se pracuje systémem demagogického hlasování, kdy lidé nejsou plně informováni o tom, o čem hlasují, a pak si družstvo se SVJ udělá projekt a už se moc s nikým nebaví. Na jednom takovém hlasování tzv. „o záměru“ vybudovat výtah jsem hlasoval, že souhlasím, když jsem se dozvěděl projekt, tak mi vstaly vlasy hrůzou na hlavě a nikdo už se mnou situaci nemá zájem řešit. Nesouhlasím za těchto podmínek se „záměrem vybudovat výtah“ – mohu své hlsování vzít zpět? – nebyl jsem informován o projektu. Může SVJ vybudovat takový výtah bez mého souhlasu, tím, že mě přehlasují!? Prosím o radu. S výtahem souhlasím, ale myslím, že výtah lze vybudovat i jinak, aby nikdo o nic nepřišel. Může mít SVJ ve stanovách nějakou kličku, jak se bez mého souhlasu obejít? Děkuji pěkně za radu. Indiana

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.