Vložil lake, 15. Říjen 2011 - 11:39

Ferat napsal: „Ano, platí družstvu, které z tohoto přispívá do „fondu oprav-FO.“

Pane Ferate, i druhý Váš příspěvek ukazuje, že věci naprosto nerozumíte. Vaše tvrzení, že družstvo vybírá zálohy vlastníků (CIZÍ ZDROJ) a převádí je na svůj fond oprav – to je naprostý blábol. Družstvo by se tím dopustilo zpronevěry. Zálohy na správu domu a pozemku podle § 15 odst. 1 ZoVB jsou pro družstvo cizím zdrojem a na fond oprav nesmí být ukládány ani náhodou.

Je zřejmé, že netušíte, co je fond oprav. Jde o finanční rezervu družstva, složenou na odděleném účtu, která se naplňuje z vlastních zdrojů družstva, zpravidla z přijatého nájemného. FO slouží podle definice zpravidla ke krytí nákladů oprav a údržby majetku družstva.

Pokud budete tak hloupý a věnujete družstvu finanční dar na fond oprav, může si s ním družstvo naložit jak jim bude libo a použije jej pouze na opravu a údržbu družstevního majetku, nikoliv na společné části domu.

Pište lakavě jen o věcech, kterým rozumíte. Bude to lepší pro všechny čtenáře. Vaše informace o tom, že si ve Vašem domě všichni svorně pletete fond oprav družstva se zálohami na správu domu, zde nikoho nezajímá.

lake

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.