Odpojení od centrálního zdroje

Vložil J. Pavlátová (bez ověření), 9. Březen 2011 - 11:48 ::

Problém už se zde řešil mnohokrát, jednoznačnou odpověď jsem ale nenašla. Ráda bych se tedy zeptala:

Jestliže existuje SVJ o cca 50 bytových jednotkách (klasický bytový dům na sídlišti, který byl dříve ve vlastnictví bytového družstva – to teď vykonává činnost správce), předpokládala jsem, že pokud někdo z výboru teď navrhne odpojit dům od centrálního vytápění a výstavbu vlastní domovní kotelny, musí s takovým krokem souhlasit všichni vlastníci. Je to tak?

Na tomto portálu se objevily i názory, že stačí snad nadpoloviční většina, případně tři čtvrtiny. Je zde někdo schopen jednoznačně odpovědět? Tedy buď ano, vždy je zapotřebí souhlas všech, anebo ne, souhlas všech není zapotřebí za těchto a za těchto podmínek.

Když jsme si byt kupovali, posuzovali jsme řadu okolností, mimo jiné i to, že je dům centrálně vytápěn, což jednoznačně preferujeme. Byt v domě, kde mají vlastní kotelnu provozovanou bůhví kým a bůhví za jakých okolností bychom nikdy nekupovali. Tudíž pokud teď chce někdo z výboru takový krok navrhnout, předpokládáme, že nestačí jen většina souhlasících. Pokud ano, budeme naši investici bohužel muset považovat za znehodnocenou­. Děkuji

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.