Vložil Nezmar, 11. Únor 2011 - 20:43

Dobrý den, píšete o funkčním období výboru (orgánu/pověřeného vlastníka). Naše stanovy (obdobně i vzorové) však hovoří o funkčním období člena výboru.. (citce):

„Funkční období členů volených orgánů činí tři roky a počíná dnem jejich zvolení a končí uplynutím funkčního období nebo dnem zvolení nového orgánu. Na svém prvním zasedání zvolený orgán zvolí předsedu. První zasedání voleného orgánu svolává jeho nejstarší člen, který také řídí jeho zasedání do zvolení předsedy.“

Domnívám se, že pokud v průběhu času jednotliví členové odstupují a další jsou dovolováni, tak ti „novější“ jsou ve výboru i po skončení funkčního období dříve zvolených členů (funkční období členů, ne orgánu jako celku), čímž stejně jako u senátu je umožněno zachování kontinuity. Z Vašich příspěvků by ale vyplývalo, že toto není možné…

Opravdu je členovi výboru, zvolenému později než byli zvoleni původní (první) členové výboru kráceno funkční období podle období „služebně nejstaršího“ (tedy nejdříve zvoleného) člena výboru?? Nepřipadá mi to logické a ani to v zákoně stanovách taqkto nevidím (stejně jako jinde diskutovaná „nutnost podepisovat smlouvy po dvou díky množnému číslu“).

Nezmar

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.