Změna Prohlášení vlastníka

Vložil Pavel, 10. Červenec 2009 - 21:59 ::

Reaguji na názor:

"Změna Prohlášení vlastníka...... (rodného listu domu) je možná dvěma způsoby:

  • souhlasem minimálně 75% z přítomných podílů hlasů na jednání shromáždění;
  • rozhodnutím soudu na základě podání kteréhokoliv vlastníka jednotky dotčeného tímto „Prohlášením vlastníka“.

Domnívám se, že nelze obecně tvrdit, že Prohlášení vlastníka lze změnit 75% přítomných. V některých případech to platí, v některých případech to platit nemůže. Nelze vycházet z pouhého § 11/4 ZoVB, protože celý ZoVB je nepřesný a například v tomto ustanovení ignoruje Ústavu a LZPS.

Obsahem Prohlášení podle § 4 ZoVB je i např. podlahová plocha jednotky, stanovení spoluvlastnických podílů na SČB atd. Změna těchto údajů v Prohlášení vlastníka není možná jinak než 100%, ať je v § 11/4 ZoVB nasmoleno cokoliv. ZoVB je pouhý zákon, který nemůže být v rozporu s předpisy vyšší právní síly.

Kvorem 75% lze změnit např. pravidla pro přispívání, pravidla pro správu aj. Nelze však vyvlastňovat cizí majetek.

75% podle mého názoru také nelze změnit určení SČB, které budou společné vlastníkům všech jednotek a určení SČB, které budou společné vlastníkům jen některých jednotek. I zde se domnívám, že by došlo ke krácení práv některých vlastníků.

Ani soud nemůže určit, že podlahová plocha mé jednotky má menší podlahovou plochu, než za kterou jsem zaplatil, nebo určit, že se má jednotka stala společnou částí budovy.

I když v případě českých soudů.........

Hezký den!

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.