Vložil admin, 29. Leden 2007 - 0:07
  1. V dřívějších dobách vzorové stanovy obsahovaly ustanovení, že při změně stav musí být přítomný notář. Pokud máte takové stanovy, pak se notáři nevyhnete a to při jakékoli úpravě stanov (i přidání nových bodů). Formulace bodů samozřejmě záleží na vás a nemusí jej provádět notář – ten musí být přítomen při hlasování o změně stanov. Doporučuji rovnou ze stanov vyjmout bod, který stanoví nutnost přítomnosti notáře – tím si ušetříte starosti a náklady při další změně stanov.
  2. Pokud nemáte takové stanovy, podle kterých je nutná přítomnost notáře při změně stanov (nové vzorové stanovy již toto ustanovení neobsahují), pak notáře nepotřebujete a můžete se měnit stanovy, jak je vám libo (pokud budou odsouhlaseny čtříčtvrtinovým podílem přítomných hlasů – viz 72/1994 Sb. §11). Notářské ověření podpisů nepotřebujete.

Hlasovat o změně stanov můžete pouze na shromáždění vlastníků (nejedná se o výjimku Čl. XII nových vzorovžch stanov, protože ke změně stanov není potřeba souhlasu všech) a tedy nelze to provést písemnou formou bez shromáždění.

Stanovy se měly odeslat na příslušný rejstříkový soud, kam se dávaly i předchozí stanovy (pro Vás asi KS Ostrava, když se o něm zmiňujete).

Rovněž upozorňuji, že je nutné na pozvánku na shromáždění uvést jako jeden bod programu změnu stanov a nejlépe i přiložit k pozvánce navrhované nové stanovy nebo vypsat konkrétní navrhované změny stanov.

Stanovy je určitě možné měnit a to v takové míře, aby neodporovaly zákonům a jiným právním předpisům.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.