Vložil Pavel, 14. Září 2021 - 22:12

Olgo,

u nás máme schválenu jednu částku pro výbor a druhou částku pro KK. Je to v souladu s NOZ. Nicméně pokud by nějakého člena SVJ zajímalo kolik bere kterýkoliv člen výboru či KK, tak na to má jako člen SVJ právo podle NOZ.

Toto právo je nad právem na ochranu osobních údajů podle GDPR.

U Vás je průměrná výše odměny člena výboru za jeden měsíc 1 080 Kč. Za těchto podmínek platíte sociální daň pouze z neznalosti. Nejen, že potom bude odměna pro člena výboru nižší, ale sociální daň bude odvádět i SVJ.

Větší obavu než, že se tazatel bude domáhat výše odměn jednotlivých členů výboru, bych měl z toho, že se tento tazatel seznámí s Vaší účetní závěrkou, která není vedena podle předpisů.

Ve výkazu zisku a ztráty uvádíte v rubrice Spotřebované nákupy a nakupované služby částku 98 tis. Kč a v rubrice Osobní náklady částku 0 Kč.

Při odměnách 65 tis. Kč je velmi nepravděpodobné, že by SVJ o 60 jednotkách mělo všechny ostatní náklady ve výši 33 tis. Kč za rok.

Asi Váš smluvní správce všechny ostatní náklady mastí do „fondů“.

Svědčí o tom i to, že Váš smluvní správce se pyšní na svých stránkách tím, jak vede „fondy oprav“, jak zapisuje SVJ do „obchodního“ rejstříku, že si plete nájemníky s podnájemníky atd. Mimochodem, proč účetně neodepisujete Váš nebytový prostor, který SVJ údajně vlastní?

Hezký den!

Pavel

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.