Vložil Justitianus, 13. Leden 2021 - 23:44
  • Radka2222 napsala: „… pokud vám vyúčtování nedá, přestala bych přispívat, ať si vás dá k soudu.“

POZOR! Rada Radky je nesprávná a mohla by vést k vašemu odsouzení jako neplatiče. Radka2222 opět netuší jaký nesmysl zde plácla.

Konstantní judikatura je zajedno v tom, že povinnost plátce hradit předepsané částky a povinnost příjemce vystavit vyúčtování jsou dvě odlišné povinnosti, které NEJSOU synallagmatické (nejsou vzájemně podmíněné).

Není tedy možno domáhat se vyúčtování tím, že přestanu hradit předepsané částky záloh/příspěvků na správu. Rázem je ze mne neplatič se všemi důsledky – a soudy si takového kverulanta dají ke svačině. Dělají to jako na běžícím pásu.

Navíc v domech s jednotkami platí, že na vyúčtování záloh/příspěvků na správu není právní nárok. I když požádáte o vyúčtování správy, nemusíte dostat nic. Žádný celostátně účinný předpis nestanoví, že byste měla mít takové zákonné právo. Radka zase píše o věcech, kterým nerozumí a o kterých nic netuší.

O vyúčtování mohou rozhodnout vlastníci jednotek hlasováním na shromáždění, viz § 1208. Domáhat se vyúčtování je možné vůči správci, kterého jste si určili. Platí ovšem co už jsem uvedl: nesplnění povinnosti vyúčtovat správu není důvodem k zastavení plateb. Soud se nebude vůbec zabývat tím zda jste dostal vyúčtování. Bude se zabývat pouze tím zda jste obdržel předpis záloh/příspěvků a zda jste či nejste v prodlení s platbami. Je zbytečné aby se neplatič hájil tím, že nedostal vyúčtování správy.

Cesty od soudů v ČR jsou lemovány hrobečky těch, kdo se o něco takového pokusili.

Justitianus

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.