Vložil Zdeno (bez ověření), 10. Leden 2021 - 10:36

Děkuji za potvrzení, kdybyste to IČ napsal hned v dotazu, ušetřilo by to dost hledání a domněnek.

A právě toto SVJ má u „předsedy výboru“ dodatek „při výkonu funkce zastupuje“ „..PH.. (je to jeden z jednatelů FIRMY G). Můj dotaz byl, jestli by to takto nemělo být i u nás?

Na tuto otázku hledejte odpověď na shromáždění – nikdo jiný neví, co bylo záměrem a jak bylo na shromáždění diskutováno a co bylo odsouhlaseno a schváleno. Korektní jsou obě možnosti, ta uváděná s dodatkem „při výkonu funkce zastupuje“ je jednoznačná (pro všechny), bez toho dodatku je zase jednodušší pro danou firmu G určit (a kdykoliv v případě potřeby měnit) zástupce.

FIRMA G by měla jednat tak, jak má uvedeno ve VR.

No to platí při jednání (a podepisování) za „firmu G“ samotnou, ale ne tak zcela při fungování jako člen výboru (resp. jako předseda výboru). Detailně to rozpisuje Justitianus: http://www.portalsvj.cz/…i-predseda-1#…

K tomu ty pohádky na nástěnce (kterým ostatní věří).

Ten oznam na nástěnce je naprosto „mimo“. Jednak vaše SVJ ani nemá předsedu SVJ, tak se jím těžko může někdo stát :) a i kdyby mělo, změnu předsedu SVJ musí schválit shromáždění. Jenže vyloučit se dá i „tisková chyba“, že mysleli předsedu výboru místo předsedu SVJ, protože ani ke změně předsedu výboru nedošlo (a ani nemohlo dojít, členy výboru volí shromáždění, členem výboru je stále firma G a evidentně ani výbor nevolil nové obsazení funkcí). Firma G tak mohla jedině informovat o změně pověření / zmocnění k „výkonu funkce předsedu výboru“ pro vaše SVJ – ale k tomu stačilo, aby na nástěnce vyvěsili toto nové zmocnění / pověření (a toto, aby bylo platné, musí být opravdu podepsáno dvěma jednateli firmy G).

Co s tím – no buď to můžete ignorovat (daný oznam pro vás nic nemění a neřeší), nebo můžete firmu G „oslovit“ s dotazem, co tím chtěli říct (když „předseda SVJ“ u Vás neexistuje) a ať sjednají nápravu (v souladu s obč.zákoníkem a stanovami)…

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.