Vložil Justitianus, 7. Leden 2021 - 14:49

Tony, oznámení na nástěnce je neplatný nesmysl. Napsal to někdo, kdo netuší jak je to ve skutečnosti.

  • Píše se tam že předsedkyní byla ZM, ale skončila na vlastní žádost.

To znamená, že ZM byla členkou výboru sama za sebe, jako fyzická osoba. Pak složila funkci – ale z textu nelze poznat, zda pouze složila funkci předsedkyně a zůstala ve výboru jako řadový člen, nebo zda zcela ukončila své členství ve výboru.

V prvním případě prostě členové výboru volí za předsedu jiného člena výboru. Ve druhém případě se také volí nový předseda, ale výbor nemá plný počet členů; proto by se měla naplánovat a uskutečnit doplňovací volba nového člena výboru (pokud nemáte dopředu určené náhradníky).

  • Dál se tam píše, že novou předsedkyní je p. JH, která zastupuje FIRMU.

To je naprostý nesmysl. Buď platí (A) že JH je členkou výboru (sama za sebe jako fyzická osoba) a byla nově zvolena předsedkyní výboru. Nebo platí (B) že JH není členkou výboru a pouze zastupuje FIRMU; v tom případě členem výboru (a předsedou výboru) je tato FIRMA. Je vyloučeno, aby platily obě možnosti (A) i (B) zároveň. Žádná další kombinace neexistuje.


Jestliže v rejstříku je uvedena právnická osoba jako člen výboru (bez uvedení zastupující osoby), pak za ni jednají členové jejího statutárního orgánu způsobem uvedeným v rejstříku. Případně si může právnická osoba FIRMA kdykoliv ustanovit zástupce (který se na schůzi výboru SVJ prokáže plnou mocí k zastupování FIRMY ve výboru SVJ).

Justitianus

Mimochodem, zkratka „p.“ znamená „pan“. JH je tedy muž? 

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.