Vložil Justitianus, 12. Červen 2020 - 21:52

Pane Bruno, napřed byste měl zjistit, zda ty herní prvky jsou stavbami (spojené se zemí pevným základem). Pokud jde o stavby, je otázka kdo je jejich vlastníkem. Nemusí to být spoluvlastníci pozemku!

Pokud se o stavbu/stavby nejedná, pak si můžete sjednat jakýkoliv režim oprav/údržby. Je ovšem nesmyslem „kouskovat“ po čtvrtinách natírání konstrukcí, či výměny šroubů a dřevěných částí. To by se přece mělo provádět najednou. Je smutné a směšné, že čtyři spoluvlastníci o tomto nedokáží většinově rozhodnout.

Jak jste už uvedl, žádný ze spoluvlastníků se nemůže „vyvléci“ z odpovědnosti za případnou škodu (materiální škoda, úraz či smrt na herním prvku). Provozovatel má totiž tuto odpovědnost ze zákona. To bude fičák, až se tam nějaké děcko zabije, nebo přijde o oko, nebo si přivodí trvalou invaliditu úrazem páteře. Soud bude rozhodovat o náhradě škody za miliony …

https://www.google.com/search…

Své odpovědnosti by se vlastník herních prvků zprostil pouze v případě, kdy prokazatelně předal tyto prvky jinému provozovateli. Smlouva by měla být písemná a přesně určit kdo bude provozovat který herní prvek. Ale (jak jsem napsal) toto mi připadá jako zoufalé a finančně nevýhodné řešení. Objednávat čtyřikrát čtyři natěrače …

Justitianus

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.