Vložil Zdeno (bez ověření), 22. Květen 2020 - 11:04

Píše se tam:

…že žádný ze soudů se blíže nezabýval otázkou, jak tyto písemnosti mohou vlastníku jednotky přispět k zodpovězení otázky vztahující se k hospodaření SVJ. Bez ohledu na to zastává dovolací soud názor, že písemnosti a/, b/, jde-li o podklady o platbě odměn členů orgánů SVJ, c/ a d/ lze podřadit pod doklady podle § 1179 věty druhé o. z., konkretizované v čl. 4 odst. 1 písm. e/ a f/ Stanov.

A já s tím souhlasím. Soudní spor vedený SVJ bude mít vždy dopad na to, jak SVJ hospodaří (obvykle je o spory ohledně neplatičů… nebo soudy s dodavateli typicky stavebních prací ; a pokud by se SVJ soudilo kvůli „bagatelnímu sporu“, tak je možné aplikovat špatnou „péči řádného hospodáře“ a zbytečné výdaje SVJ kvůli ničemu = špatné hospodaření SVJ).

Tedy i když tam není detailně zmíněna úroveň detailu požadované „dokumentace k soudním sporům“, většina z toho dle mého bude spadat do smlouv (advokát, podklady k řízení), účetníh knih (faktury, vynaložené náklady…) nebo dokladů (obžaloba, rozsudek, …). A na ty člen nárok opravdu má.

Žádný rozpor nikde nevidím (a již se tu v minulosti zmínil, že podle mne JDE o doklady, které mají být zpřístupněny, tak není moc o čem diskutovat).

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.