Vložil Čmuchal (bez ověření), 12. Březen 2020 - 12:38

A co jako, zdá se vám to dobré nebo divné?

U nás v SVJ mají sousedí napojeno na spol. elektřinu také kde co a to přitom tu nebydlí žádná černota, žlutota ani slimota. Běžně ve spolupráci s rozúčtovatelem jsou u nás spotřeby některých spřátelených mazánků rozúčtovávány do společných nákladů (levotočivé rozúčtování). A co vadí to někomu?

No vadí to jen mně. Proč myslíte, že se se SVJ (pasivně) soudím. Protože když už jsem takovej lůzr, že musím být účasten ve společenství tupých a ještě tupějších bývalých nájemců, tak chci alespoň vědět, že mi bylo naloženo podle nějakých psaných, předem známých pravidel – a že ta „pravidla“ dopadla i na ty blbečky, co je většinově schvalují. Protože až dojde k jejich řádné aplikaci, taky to tady budou řešit policajti, nebo jiný gorilly.

Černý odběr – to je pouze známka toho, že v tom domě se ještě neseznámili s moderními způsoby okrádání sousedů, v akvárku zvaném „společenství vlastíků“. „Černý odběr“ svědčí pro primitivismus jednotlivce. Vyšší level je „levotočivé rozúčtování“ anebo „odklánění“.

Co to je „odklánění“? To je když spřátelenému kámošovi, dohodí tlupa vypatlanců výměnu termoventilů za 820.000, která byla prováděna před cca 6-sti lety za 250.000. A kde že ne to vezmeme – no úvěr co jsme měli na zateplení v r. 2006 a spláceli jsme již jen posledních 15% jistiny si pře-úvěrujeme na jiný splátkový plán a hlavně si jeho konečnou výši zvýšíme … no. No? No a hned máme svých 570.000 na akci termo-ventily. Co zbyde, použijeme pro školení členů výboru o činnostech potřebných pro společenství, na Mallorce. Učíme se u Krušnohorců z Mostu a našeho gurua – Franty Ryby.

Tak tolik školení, pro budoucí „černo-odběráře“ :))

Čmuchal

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.