Vložil NKlainová, 31. Červenec 2007 - 22:20

Pane Mirku,

v květnu jsem tu psala, že je neuvěřitelné, že se pořád někdo snaží vymyslet nějaký nesmysl ke zdaňování odměn. Tam je právní úprava zcela jasná, zatímco spousta věcí kolem SVJ je upravena nedostatečně – ty stojí za diskusi.

Jste tu nový, budiž, ještě se k Vašemu příspěvku vyjádřím.

Doporučuji Vám přečíst si schválené stanovy Vašeho SVJ. Pochybuji, že by právě ty Vaše obsahovaly takový nesmysl, že SVJ, které má zvolený výbor, si na práce spadající do kompetence výboru najme někoho na dohodu.

Většinou se při tvorbě stanov opisuje ze vzorových stanov. Vzorové stanovy č. 322/2000 Sb. Čl. IV odst. 7 písm. b) Výbor svolává shromáždění, připravuje podklady pro jeho jednání… Vzorové stanovy č. 371/2004 Čl. VIII odst. 9 písm. d) Výbor připravuje podklady pro jednání shromáždění…..

Diskuse, jak se vyhnout zdanění, tu probíhaly před několika měsíci. Přečtěte si je a zkuste se k nim už nevracet. Nic nového stejně nevymyslíte. Nakonec jste se přece dostal u předsedy k odklízení sněhu. Když se podíváte na portál zk.webzdarma.cz, najdete tam návody už z léta 2006, že by předseda SVJ třeba mohl natírat plot nebo konat podobné činnosti.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.