Vložil lake, 24. Září 2014 - 6:20

Jenda napsal: „Ale oboje vychází ze zcela rozdílných principů. “

Jendo, přestaňte zde fantazírovat. Nejste schopen pojmenovat ani jeden z těch „rozdílných principů“, takže Vaše slova jsou mlácením prázdné slámy. Je zřejmé, že se nemůžete vyznat v účetnictví, když rozdílné pojmy (předepsaná záloha a zaplacená záloha) házíte do jednoho pytle – dokonce si je pletete s konečnou úhradou za již poskytnuté plnění. To už je naprosto mimo realitu.

Nemáte pravdu ohledně názorů odborníků. Tyto mnou citované názory jsou podloženy právními předpisy, vyjadřují pravidla účetnictví a jsou s nimi v souladu. Naopak naprostou výjimkou je možnost účtovat o předpisech záloh na základě ČÚS 017. Pletete si tedy pravidlo s výjimkou. A tato výjimka neplatí pro SVJ, nýbrž pro podnikatele. Asi to nevíte.

Je zřejmé, že nejste schopen rozpoznat rozdíl mezi pohledávkou, uhrazenou zálohovou platbou a konečnou úhradou. Proto diskusi s Vámi ukončím pro naprostou marnost. Povinnost k úhradě záloh lze sledovat jedině v podrozvahové evidenci a dočasně (jen do vyúčtování). Nikoliv na „trojkách“. Pokud se nad tím alespoň trochu zamyslíte, pochopíte snad nakonec co tím míním.

lake

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.