Vložil Pavel, 31. Prosinec 2012 - 10:37

kosire,

asi se Vám jedná o § 10/1/a ZDP.

Ten má mnoho úskalí:

1.existují různé výklady na 199 finančních úřadech,

2.existuje možnost posoudit „příležitostnou činnost“ jako zneužití práva,

3.příležitostná činnost může být hodnocena podle § 6 ZDP či § 7 ZDP (např. uklízečka má živnostenské oprávnění na úklid a „příležitostně“ umyje okna – to je jasný § 7). Obdobně závislá činnost dle § 6, byť by byla uzavřena příkazní smlouva a nikoliv pracovněprávní smlouva a skutečně by se jednalo o příležitostnou činnost. Přednost před § 10 mají § 6 a § 7

4.jako příležitostnou činnost nehodnotí literatura např. prodej kaprů či stromků na Vánoce. Jedná se o opakovanou činnost byť v delším horizontu.

Co tedy zbývá? Možná jednorázový úklid po malířích, který provede osoba bez přesnějších pokynů zadavatele, která zároveň nebude mít ŽL na tuto činnost (a to je dnes jedna činnost volná zahrnující řadu oprávnění). Možná natření zábradlí za obdobných podmínek. Každoroční jarní úklid je samozřejmě opakovaná činnost a nikoliv příležitostná činnost.

Rozhodně bych na tom nestavěl odměňování členů výboru.

Jedno je jisté, zcela určitě se nejedná o nekonečné množství prací. To vidíte již z toho, že pod „nekonečným množstvím příkladů“ je uveden jediný akceptovatelný příklad.:-))

Hezký den!

Pavel

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.