Vložil N. Klainová (bez ověření), 11. Září 2012 - 12:25

Vážená, vážení, byla bych ráda, kdybyste se v diskusích přestali ohánět mým jménem.

nikomu neúčtuji, těžko tedy mohu účtovat špatně.

Doporučuji účetní postupy, které jsem nastudovala od odbornic, především od paní Ing. Neplechové a paní Ing. Toufarové. Kdybyste chtěli investovat do vzdělání čas a peníze, mrkněte na doporučení pana Pavla zde:

http://www.portalsvj.cz/…ormaci-o-svj.

Z jím doporučené literatury mám doma k účetnictví publikace od paní Ing. Marty Neplechové (více vydání), od Ing. Zuzany Toufarové i od Ing. Boženy Künzelové. **Výsledkový způsob najdete v každé z nich.

Rozvahový způsob uvádějí jako možnost, ne jako povinnost.** Většinou o něm píší jako o „zkráceném“ způsobu účtování.

Pochybuji, že se někdy dohodnete, které náklady a výnosy patří SVJ a které se týkají vlastníků jednotek. Já si počkám na právní úpravu. Ta je však v nedohlednu, protože se nemohou dohodnout právníci. Vím o tom své už od dob připomínkování ZoVB (a nejsem sama).

Dokud nebudou definovány náklady a výnosy SVJ, stojím si za svými názory. O tom, že jsou ve shodě s názory odborné veřejnosti, se přesvědčuji průběžně.

Svými poznámkami, někdy dokonce až neomalenými útoky jste zatím dosáhli pouze toho, že si na některé stránky svého webu budu pouštět jenom registrované návštěvníky, kteří mají o problematiku skutečný zájem.

N. Klainová

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.