nápověda

Distribuovaná autentizace

Jedním z nepříjemných momentů při návštěvě nového webu je nutnost vyplňovat registrační formulář. Zde na Portál společenství vlastníků jednotek nemíste formulář vyplňovat, pokud již jste členem Drupal. Tato schopnost se nazývá distribuovaná autentizace a je jednou z hlavních vlastností redakčního systému Drupal.

Distribuovaná autentizace umožňuje novému uživateli zadat jméno a heslo a přihlásit se, i když se na Portál společenství vlastníků jednotek nikdy neregistroval. To funguje díky spolupráci s externí registrační databází. Např. nový uživatel 'Joe' je již registrovaným členem na Delphi Forums. Na přihlašovací stránce se dozví, že může použít Drupal ID a nemusí se registrovat na Portál společenství vlastníků jednotek. Joeovi se to zalíbí a přihlásí se jménem joe@remote.delphiforums.com a svým hesle z Delphi. Drupal kontaktuje server remote.delphiforums.com (obvykle e používá XML-RPC, HTTP POST nebo SOAP) a zeptá se: "Je heslo pro uživatele Joe správné?". Pokud Delphi odpoví "ano", vytvoříme na Portál společenství vlastníků jednotek nový účet pro Joea a přihlásíme ho. Joe se může na Portál společenství vlastníků jednotek hlásit pokaždé takto a vždy se přihlásí ke svému účtu.

Drupal

Drupal je jméno softwaru, na kterém funguje Portál společenství vlastníků jednotek. Drupal weby existují po celém světě a mnoho z nich sdílí své registrační databáze, aby se uživatelé mohli volně přihlásit na kteroukoliv Drupal stránku s jedním Drupal ID.

Na Portál společenství vlastníků jednotek se tedy můžete přihlásit s uživatelským jménem a heslem z jiné stránky. Formát Drupal ID je podobný emailové adrese: uživatelské jméno@server. Příklad platného Drupal ID mwlily@www.drupal.org.