Správa a archivace dokumentace SVJ v elektronické podobě

Vložil salvador, 27. Leden 2012 - 4:55 ::

Zajímaly by mne zkušenosti a názory na tuto oblast. V tomto případě je samozřejmě nutnost použití elektronického podpisu. Dokumenty by bylo nutno scanovat a následně elektronicky podepsat. Archivace, přehlednost a manipulace s takovými dokumenty je poté mnohem snažší a přehlednější než přehrabovat spousty papírů. Uvědomuji si, že to je trocha práce navíc a nutnost vybavení, avšak zcela běžného se kterým většina disponuje. V jiných oblastech to je běžná praxe. Děkuji za vaše názory Mirek

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Neználek (bez ověření), 27. Leden 2012 - 16:55

  samozřejmě nutno použítí elektronického podpisu není. Průkaznost listin lze zajistit třeba v datové schránce – ale jen po omezenou dobu. Nebo vystavením v OR (uuu.justice.cz) – kam mnoho SVJ dává i usnesení se Shromáždění. Soukromé smlouvy se tam ale jaksi nehodí. Stejně tak by bylo možné využít archivní postupy Správce – pakliže nějakého SVJ má.

  Podle mne ale „jisté a průkazné“ uložení listin ve smyslu §3/2/a) zák.499/2004 v SVJ není. Což je podle mne chyba výkladu – uvedené vzniklo asi tím, že tento zákon explicitně zmiňuje pouze: „..podnikatele zapsaní v obchodním rejstříku…“ čehož se rádi všichni stávající členové výborů chytí.

  Neználek

  Vložil anonn, 27. Leden 2012 - 6:23

  Nepíšete jednu naprosto zásadní informaci – chcete elektronickou podobu použít jako ověřený dokument vzhledem k úřadům? Pak je něco jako elektronický podpis potřeba.

  Pokud ale chcete mít elektronickou podobu pro vlastní potřebu nic vám nebrání scanovat dokumenty bez jakéhokoliv ověření.

  U nás naštěstí většina dokumentů vznikne v SVJ (vuúčtování, zápisy ze schůzí apod) a tak jsou v PC tak jako tak od začátku ještě před tiskem.

  Těch „pár“ smluv apod. není problém prohrabat když v tom máte pořádek. A nakonec i většinu smluv máme v PC, neboť se před podpisem zasílaly na email.

  Celé mi to tedy přijde tak trochu zbytečná věc se spoustou námahy navíc.

  Předseda

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".