Jak položit dotaz?

Jak postupovat při pokládání dotazu na Portálu SVJ?

 • Koukněte se do sekce FAQ (často kladené otázky a odpovědi na ně). Třeba tam najdete odpověď.
 • Použijte hledání (vpravo nahoře) a zkuste zadat jedno nebo několik slov, které jsou charakteristické pro daný dotaz. Často se opakují tytéž dotazy, takže máte slušnou pravděpodobnost, že hned najdete odpověď.
 • Pokud nenajdete odpověď, je vhodný čas položit dotaz. Pokud chcete získat výhody registrovaného uživatele (např. možnost se podívat na Vámi položené dotazy a odpovědi na ně, aniž byste se musel(a) prodírat řadou jiných dotazů), pak se zaregistrujte (samozřejmě pokud již nejste zaregistrován(a) – v tomto případě se přihlašte), tedy klikněte na odkaz „Vytvořit nový účet“ vlevo nahoře. Registrace však není povinná.
 • Klikněte na záložku Diskuse (v horní části stránky).
 • Zvolte odkaz „Zaslat nový příspěvek“. Zobrazí se formulář pro zadání dotazu.
 • Vyplňte vhodně předmět dotazu, tedy stručně popište, čeho se dotaz týká.
 • Zvolte kategorii, do které příspěvěk podle Vás patří. Pokud nenajdete vhodnější kategorii, zvolte kategorii „Obecné diskuse“/„Ostatní“.
 • Do pole „Text“ popište problém tak, aby byl pochopitelný pro ostatní. Je vhodné se pod dotaz podepsat nebo uvést nějakou svoji přezdívku, kterou budete uvádět i pod doplňujícími dotazy apod.
 • Kliknutím na Náhled můžete zkontrolovat, jak dotaz bude vypadat.
 • Kliknutím na Poslat dotaz odešlete. Dotaz bude ihned uveřejněn.

Jak pokračovat v diskusi

Každý dotaz je na samostatné stránce. Pokud chcete pokračovat diskusi (položit doplňující otázku, odpovědět na otázku apod.), nezakládejte nový dotaz (a tím novou stránku), ale použijte na stránce s dotazem odkaz

 • Přidat komentář – pokud chcete zareagovat na původní dotaz uvedený nahoře na stránce nebo
 • Odpovědět pod komentářem, na který chcete zareagovat.

Tím se váš příspěvek přidá na tuto stránku a zařadí na správné místo.

  Vložil veselá Blanka (bez ověření), 21. Březen 2016 - 8:49

  Dobrý den,

  obracím se sem s dotazem ohledně teras. Pročetla jsem diskuze,ale náš problém jsem v nich nenašla. Jsem vlastník bytu s terasou, která dle prohlášení vlastníka patří do společných prostor určených k výhradnímu užívání vlastníkovi bytu, stejne jako lodžie. Zelená travnatá terasa je střecha velké společné garáže. (o tyto terasy se starají pouze vlastníci bytů, ke kterým terasy náleží) Předseda společenství chce prosadit platbu za terasy do společného fondu. majitelé bytů s terasami mají menší hlasovací právo než majitelé bytu bez teras, tzn. přehlasují nás bez našeho souhlasu s platbami. Prosím o informaci, jaké máme možnosti, když s platbou nesouhlasíme.? Děkuji za informaci

  Veselá

  Vložil Vida (bez ověření), 14. Červenec 2016 - 20:41

  Všeobecně – neměli byste platit do „FO“, ale na dlouhodobé zálohy na opravy (DZO). Podle prohlášení vlastníka předpokládám, že do DZO („FO“) platíte podle m2 plochy bytu do které by se měla započítat i alikvotní část vámi užívané terasy, která je součástí vašeho bytu. Takže požadavek předsedy je v principu správný. P.S. Do teď za terasy nikdo nic neplatil !?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".