Zvýšení daně z nemovitých věcí 2024

Vložil Pavel, 15. Leden 2024 - 0:24 ::

Jedna z daní, která se ve Zdražovacím balíčku zvyšuje, je daň z nemovitých věcí.

Většina majitelů nemusí do 31.1.2024 podávat nové daňové přiznání a stát jim novinku, že zvýšil tuto daň o cca 80%, sdělí v dubnu či květnu složenkou, e-mailem či do datové schránky.

Pokud je byt používán k podnikání v oboru ubytování, tak dojde k dalšímu navýšení daně a musí se podat daňové přiznání.

U některých bytových družstev dojde ke zdanění zpevněných ploch. Dosud podléhaly zpevněné plochy dani pouze pokud byly na pozemku druhu ostatní plocha nebo zastavěná plocha a nádvoří. Od 1.1.2024 podléhá dani zpevněná plocha i na jiných druzích pozemku. Navíc se musí podat daňové přiznání.

Hezký den!

  • daň z nemovitých věcí

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil € (bez ověření), 15. Leden 2024 - 20:29

Možná by pro začátek stačilo vybírat současné daně.

Dnes jsem byla u kadeřníka – žádná registrační pokladna nebyla vidět, žádný doklad jsem neobdržela.

Minulý týden jsem si nechala vyměnit žárovku v automobilu – pokladna na pultě byla, použita nebyla. Žádný doklad jsem neobdržela.

V jistém hypergigamega­supermarketu doklad dostanu vždy, bez vyžádání, ale mají jiný problém: V regálech je spousta prázdných obalů a nebo obalů, v nichž je menší počet kusů než by mělo být. Obchodník toto promítne do cen.

Vložil Plocha (bez ověření), 15. Leden 2024 - 10:04

Co je zpevněná plocha na pozemku?

Udusaná hlína? Zatravňovací dlaždice? Plocha zpevněná porostem?

Kdo to bude kontrolovat a přeměřovat?

Vložil Pavel, 15. Leden 2024 - 10:58

Plocho,

podrobnosti ke zpevněným plochám jsou od 10.1.2024 na

https://www.financnisprava.cz/…evnenych.pdf

Kontrolovat a přeměřovat to bude FÚ pomocí google.com.

Hezký den!

Pavel

Vložil 852 (bez ověření), 15. Leden 2024 - 9:31

Pravdomluvný Péťa ve svém projevu tvrdil, že se v roce 2024 budeme mít lépe. A zde je důkaz. Také ta daň mohla být vyšší o 500% a oni ji zvedli jen o 80%. Takže vlastně nelhal.

Vložil 2024 (bez ověření), 15. Leden 2024 - 16:19

No vždyť mluvil pravdu. On nemluvil za vás ani za mne, on mluvil za pravici a ultrapravici, velkopodnikatele. Ti všichni se skutečně budou mít lépe. On říkal: budeme se mít lépe. Neříkal: budete se mít lépe.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".