Zvolení člena výboru SVJ

Vložil Petr K. (bez ověření), 3. Říjen 2022 - 22:57 ::

Dobrý den, mám dotaz. V našem bytovém domě končí období výkonu funkce dosavadního výboru SVJ. Současná předsedkyně SVJ se mě ptala, zda bych to nechtěl po ní přebrat, což jsem rezolutně z určitých důvodů odmítl. Po nějaké době jsem se dozvěděl, že obchází sousedy v domě a „přesvědčuje“ je, aby mě na shromáždění volili. Všude jsem se dočetl, že člen výboru je zvolen, pokud pro něj hlasuje nadpoloviční většina hlasů všech členů a tato volba je účinná (většinou) okamžikem, kdy shromáždění dotyčnou osobu do funkce zvolí. Můj dotaz tedy zní, jak se právně správně proti tomuto případnému zvolení bránit, případně zda je dotyčný „povinen“ danou funkci, v případě zvolení, přijmout s tím, že není potřeba souhlasu dotyčného? Nebo postačí s tímto na shromáždění nesouhlasit a tím pádem nemůže dotyčný proti jeho vůli být zvolen? Případně jaký doporučujete postup? Dost dobře si však nedokáži představit, jakým způsobem by dotyčného donutili danou funkci vykonávat proti jeho vůli ...... Děkuji.

  • statutární orgán

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Hubert (bez ověření), 4. Říjen 2022 - 19:32

Klid … je nutny souhlas, dokonce pisemne forme.

Vložil ab (bez ověření), 4. Říjen 2022 - 12:17

Může vás samozřejmě zvolit 99% vlastníků. Násilím vás do výboru nedostanou, musíte souhlasit. Když řeknete, že to dělat nechcete, tak mají smůlu. Důvod sdělovat nemusíte. Tak buďte v klidu a nevzrušujte se blbými nápady někoho.

Vložil Čech Miloš (bez ověření), 4. Říjen 2022 - 10:14

Samozřejmě, pokud nechcete nemusíte funkci přijmout.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".