Zřízení alternativního zdroje tepla v bytovém domě - SVJ

Vložil TomasPil., 19. Únor 2013 - 10:24 ::

Dobrý den, rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s odpojením od centrálního vytápění a instalací vlastního zdroje tepla. Něco jsem již načetl ve vašich diskusích, zejména co se týká plynových kotelen. Z toho snad dobře chápu, že jste již přepojení někteří realizovali. Jak toto rozhodnutí hodnotíte s odstupem času? Vyplatila se investice do alternativního zdroje? Jaké jsou cca vaše úspory na vytápění? Setkali jste se s odmítavým stanoviskem při vyřízení stavebního povolení? Stalo se někomu, že by přípojku zamítl dodavatel plynu? Pokud jste zůstali připojeni i k CV – pouze jej nevyužíváte, co to pro vás znamená – myslím tím nějaké paušální platby, zajištění přístupu provozovatele CV a pod. Jakým způsobem jste tuto přestavbu realizovali – zajistili jste si dokumentaci a pak vybírali firmu a typ zařízení, nebo jste vše zadali dodavatelské firmě na „klíč“ a pak si jen vybrali technologii podle nabídky firmy? S kým máte dobré zkušenosti, koho – nebo jaký postup by jste doporučili? Děkuji za rady Tomáš Pilnaj

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil rekkom, 20. Únor 2013 - 15:18

  Dobrý den pane Pilnaji.

  Naše společnost www.rekkom.cz se specializuje na dodávky a montáže vlastních (alternativních) zdrojů tepla. Především pak na kondenzační kotelny. Neváhejte se mi ozvat na tel.č. 475 200 901. Rád si s Vámi sjednám osobní schůzku a prodiskutujeme možnosti řešení. Další bližší informace také naleznete na https://www.facebook.com/rekkom

  S pozdravem Karel Černý, REKKOM s.r.o.

  Vložil Viktor_SVJ, 19. Únor 2013 - 22:23

  Rozhodne bych doporucil zaplatit si firmu, ktera za vas vsechno obeha a zaridi. Starosti a papirovani je kolem toho opravdu spousta, vcetne detailu typu protokolu o mereni hluku, ruznych prohlaseni o shode, pozarne bezpecnostnich reseni, certifikaci apod. – a takove veci je dobre mit podchycene smlouvou, aby je musela resit dodavatelska firma a ne Vy.

  Je dobre si procist energeticky zakon napr. zde, od par. 77 dale.

  Na stavebnim urade by Vam mohli dat k dispozici (nam dali) „Stavebně správní praxe“, priloha casopisu Urbanismus a uzemni rozvoj, rocnik XV, cislo 1/2012. To je defacto navod pro uredniky stavebniho odboru, jak a proc postupovat, mimo jine se tam vyslovne zminuje, ze stavebni rizeni rozhodne neslouzi k ochrane ekonomickych zajmu stavajiciho dodavatele tepla. (Nevim, jestli se Vam podari se k tomu nekde progooglit).

  Vložil Roman_D, 20. Únor 2013 - 0:02

  Odkaz na výše zmíněnou přílohu „Stavebně správní praxe“ http://www.uur.cz/…1/20_ssp.pdf

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".