Způsob opravy stavební závady ze strany developera

Vložil Štika (bez ověření), 8. Květen 2013 - 16:33 ::

Dobrý den, majitelů bytů v našem domě reklamují u developera některé stavební vady (fasáda, zateplení, okna). Developer předložil návrh na opravu, ale podle vyjádření našeho soudního znalce se jedná o provizorní opravu, řekněme o dočasné zapravení vad, aniž by ale vady byly odstraněny trvale. Developer nám však tvrdí, si stojí za správností postupu, a že beztak volba způsobu opravy je na něm. Je to pravda? Máme nějakou šanci způsob opravy developera rozporovat dřív, než takovou opravu provede? Nebo ho musíme nechat opravu provést a teprve potom nasbírat důkazy, že oprava nebyla dostatečná? Děkuji Vám.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil xmartins, 13. Květen 2013 - 16:24

  Předpokládám, že se jedná o záruční opravu, protože jinak byste si o způsobu opravy mohli rozhodnout sami.
  Opravou by se neměly zhoršit původní technické vlastnosti. Toho jediného se podle mě můžete chytit. Jinak je způsob opravy na developerovi. Měl by dodržet technologický postup prací. Pokud by později ukázalo, že něco nedodržel, mohli byste se domáhat náhrady škody.
  Jinak vše má svou životnost, takže z pohledu nekonečnosti času je provizorní (dočasné) všechno.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".