Znovu § 3028

Vložil Anonymous, 28. Březen 2016 - 9:15 ::

Pan zdeseny clen SVJ zde citoval v jiné diskusi z usnesení Nejvyššího soudu 21 Cdo 3612/2014.

Znamená to mimo jiné, že vznik právních vztahů (poměrů) a práva a povinnosti z nich vzniklé v době do 31.12.2013 se i v době od 1.1.2014 řídí dosavadní právní úpravou.

Jde nepochybně o výklad přechodového ustanovení, o které se zde tak přeme – § 3028.

A já se ptám. Mé vlastnické právo k jednotce (a tedy i práva a povinnosti z nich vzniklé) vzniklo v roce 2001 podle ZoVB. Budou se tedy tyto práva a povinnosti i po 1.1.2014 řídit dosavadní právní úpravou – tj. ZoVB?

Spolu s vlastnickým právem k jednotce jsem se stala ze zákona členem SVJ. Můj právní vztah k právnické osobě SVJ mi vznikl na základě ZoVB a stanov. Budou se práva a povinnosti z tohoto vztahu řídit i po 1.1.2014 dosavadní právní úpravou – tj. ZoVB?

A může po 1.1.2014 právnická osoba zasahovat do mých vlastnických práv tím, že mi schválením stanov vezme bez mého souhlasu část mých práv a přisvojí si je? Nebo se tyto právní vztahy budou i po 1.1. 2014 řídit dosavadní právní úpravou – tj. ZoVB?

Předem děkuji z všechny názory.

Magda

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.